Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_14698

Přináší kabriolety více radostí, či starostí?

Mnoho z nás už někdy jistě uvažovalo nad tím, jaké by to bylo vlastnit kabriolet. Vnímat všechny krásy kolem nás s výhledem, o jakém se majitelům běžných aut ani nesnilo, však má i jisté nevýhody. Představujeme tedy několik bodů, které by mohly usnadnit rozhodování každému, kdo nad koupí přemítá.

Čím se liší fungování kabrioletu

Podobně jako u nákupu každého auta bychom se nejdříve měli zaměřit na technickou stránku. Je velmi důležité mít povědomí o tom, že odstraněním střechy přijde karoserie o svou tuhost. Toto způsobí, že technici musí automobil opatřit výztuhami, které sice omezují kroucení karoserie, avšak zvyšují hmotnost zařízení. Je tedy zřejmé, že kabriolety zpravidla nejsou sportovní auta.

Váš komfort může ovlivnit také zvýšená hlučnost, které se nedá úplně vyhnout. Vzhledem k tomu, že se stoupající rychlostí se zvyšuje i množství hluku, je při vysokých rychlostech poněkud zhoršená možnost dorozumívání. Výrazně pomoci může instalace větrné clony, která zabrání větrným turbulencím dostat se až na přední sedačky.

Nezalekněme se ale koupě kvůli těmto faktorům a pojďme se raději podívat na řešení. Například výběr kabrioletu s pevnou střechou místo hadrové je skvělý způsob, jak při řízení se střechou nahoře omezit hluk a vylepšit tuhost karoserie. Je sice pravda, že modely s pevnou střechou bývají finančně náročnější, avšak je zřejmé, že přináší mnohé výhody.

Pro koho se hodí kabriolet?

Před koupí je třeba zamyslet se, zdali se do vaší domácnosti takový automobil hodí. Budete ho dostatečně využívat? Jste smíření s faktem, že tato auta jsou náročnější na údržbu? Je také dobré si položit otázky ohledně možnosti bezpečného a zastřešeného parkování, z důvodu větší náchylnosti kabrioletů k poškození.

Jak překonat finanční náročnost koupě

Dosáhnout peněžně na dobrý model vám může pomoci půjčka na OP. Nezapomeňte však zvážit svou finanční situaci a dobře se seznámit s podmínkami dané půjčky. Pokud jste se rozhodli, že koupě kabrioletu není ve vašem zájmu, ale nechcete se připravit o jedinečný zážitek z jízdy, zvažte možnost vypůjčení takového automobilu, které případně také může pokrýt půjčka.

Krása, která se naskytne jen s kabrioletem

I přes slabší stránky těchto aut je mnoho lidí, kteří na ně nedají dopustit. Důvod je jednoduchý – pocitu který v nás vzbuzuje jízda kabrioletem, se jen tak něco nevyrovná. Čerstvý vzduch, výhled neporušený konstrukcí auta, vlasy vlající ve větru bezpochyby umocňují výjimečný a stěží popsatelný zážitek z jízdy.

 

 

Zdroj foto: Proficredit.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist