Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

6 rad při výměně pneumatik

Výměna pneumatik patří k základním úkonům při péči o auto a většinou se s touto činností setkal každý z nás. Víte ale, jaké nářadí vám urychlí práci, kdy je potřeba pořídit nové pneumatiky a jak důležitá je geometrie kol?

1) Kontrola pneumatik

Než vyměníte letní pneumatiky za zimní, měli byste před „obutím“ zkontrolovat jejich stav. Zkontrolujte mechanické opotřebení, případné trhliny a praskliny, vyboulení a hlavně hloubku dezénu. Ta je předepsaná a u letních a zimních pneumatik se liší. Pozor si dejte také na stav kol a šroubů.

2) Potřebné nářadí

Při výměně pneumatik se vám budou hodit ochranné rukavice, díky kterým dokážete víc zabrat, a nástroje vám nebudou v rukou klouzat. Skvělým pomocníkem je také hever a klíč na uvolnění matic kol. Myslete na to, že při výměně pneumatik by mělo auto stát na rovném místě a ideálně zatáhněte ruční brzdu pro zajištění vozidla.

3) Správné utahování

Je důležité, abyste zkontrolovali, zda nejsou šrouby a matice na vašem autě zrezlé, poničené nebo jinak mechanicky poškozené. Závity šroubů by měly být také bez rzi. Klíčem vždy utahujte matice do kříže a dělejte to po dvou až třech otáčkách klíče. Auto a stav utažení pneumatik zkontrolujte po zhruba 60 kilometrech jízdy.

4) Zimní a letní pneumatiky

Doba, jakou vám pneumatiky vydrží je velmi individuální. Závisí na ní to, jak plynule jezdíte, zda brzdíte na poslední chvíli, na jakém povrchu se vaše auto nejčastěji pohybuje, jak často pneumatiky měníte a zda je vaše letní a zimní sada pneumatik nová nebo jste již koupili ojeté a použité pneumatiky. Obecně se doporučuje měnit celou sadu pneumatik zhruba po pěti letech používání.

5) Sada na opravu pneumatik

Je dobré mít v autě také sadu na opravu pneumatik. Nezapomeňte zkontrolovat rezervní pneumatiku, kterou byste měli používat co nejkratší dobu a opravdu jen v případě nouze. S rezervní pneumatikou vždy jeďte k nejbližšímu servisu a zde si nechte poškozenou gumu opravit nebo kupte novou.

6) Geometrie kol

Po každé výměně pneumatik si nechte udělat geometrii kol. Jedná se o nutnou kontrolu, která slouží k plynulé a bezpečné jízdě. Ideální je, pokud navštěvujete servis pravidelně, kontrolujete technický stav svého vozidla a geometrii kol dopřejete svému vozu alespoň jednou ročně.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist