Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Dechberoucí výzva na oslavu 100 let závodu v Le Mans

U příležitosti stého výročí kultovního 24hodinového závodu v Le Mans překonali mistři stavitelé LEGO® Technic™ a tým elitních návrhářů hyper aut z PEUGEOT Sport svou dosud největší výzvu – zvětšit stavebnici LEGO Technic PEUGEOT 9×8 24H Le Mans Hybrid Hypercar v měřítku 11:1… za pouhých 24 hodin naživo v Le Mans.

Pro 12 designerů, inženýrů a stavitelů z LEGO Group, kteří stavěli celou noc, to znamenalo sešlápnout plyn až na podlahu: Použili 626 392 kostek LEGO Technic a jeli téměř bez přestávky – byl to skutečný vytrvalostní závod.

Hotový model je postaven ze 623 různých typů kostek LEGO Technic, váží přes 900 kg a je zmenšenou replikou skutečného modelu LEGO Technic: 520 cm dlouhý, 220 cm široký a 136 cm vysoký.

Závod s časem začal v pátek 19. června SELČ na stánku PEUGEOT Sport ve fanouškovské vesnici hned vedle ikonického okruhu Circuit de la Sarthe. Návštěvníci měli možnost sledovat sestavování modelu 12 staviteli LEGO naživo přímo na místě.

Tým LEGO Technic už několikrát ukázal, že když do stavění s LEGO Technic přidáme trochu fantazie, můžeme skutečně postavit cokoliv. Tento fakt tým znovu a znovu prokázal s LEGO verzemi LEGO Technic Bugatti Chiron a LEGO Technic Lamborghini Sian FKP 37 v životní velikosti.

„S touto novou výzvou jsme si ale vyzkoušeli věci, které jsme nikdy předtím nedělali,“ řekl Lukáš Horák, Senior Project Manager z Model Production v Kladně. “Poprvé jsme se rozhodli postavit LEGO auto v životní velikosti za 24 hodin. Na modelech LEGO Technic této velikosti obvykle pracuje přibližně 8 modelářů, kteří ho po několika měsících vývoje stavějí více než 5 měsíců. To, co jsme tento víkend předvedli, byl opravdu závod s časem!”

„Druhou novinkou v na tomto modelu je,“ pokračuje Lukáš, “že abychom výzvu zvládli, vyvinuli jsme koncept hyper elementů. Jedná se o zvětšené verze běžných elementů LEGO Technic postavené ze stovek jednotlivých LEGO Technic elementů, které mistři stavitelé v této výzvě použili vůbec poprvé.“

Design zvětšeného auta se zakládal na skutečném LEGO modelu, a tým tak musel vytvořit návod na stavění pro téměř každý ze 720 jednotlivých hyper elementů. To znamená, že vnitřní design vozu v životní velikosti „vypadal stejně dobře jako skutečná stavebnice – včetně motorů a pístů,“ vysvětlil Lubor Zelinka, Design Manager a autor konceptu hyper elementů.

 

„Naši designéři se nebojí žádné výzvy, ale tenhle ikonický model je jistě dovedl až na hranici možností,“ řekla Joanna Katharina Lazar, viceprezidentka pro globální vývoj produktů a marketing LEGO Group. „Sledovat jejich kreativitu, jak se potýkali s úplně novým stavěním naživo v Le Mans vedle skutečného auta, a slyšet skandující dav, byl skutečně jedinečný zážitek. Tato výzva znovu potvrzuje, že s LEGO Technic a trochou fantazie můžete postavit cokoliv.

Linda Jackson, generální ředitelka PEUGEOT, řekla: „Na PEUGEOTu 9X8 jsme úzce spolupracovali s LEGO Technic a jsme tak moc rádi, že nyní si ho mohou koupit fanoušci po celém světě. Minulý víkend ožil v Le Mans LEGO Technic PEUGEOT 9X8 ve velikosti našeho závodního auta! Byl skvělý nápad vyzvat tým, aby ho postavil za 24 hodin, a bylo úžasné vidět, jak se tým této výzvě postavil.“

Fakta o velké modelu

  • Zvětšili jsme LEGO Technic PEUGEOT 9×8 24H Le Mans Hybrid Hypercar v měřítku 11:1 … za pouhých 24 hodin.
  • Postavili jsme ho naživo v Le Mans.
  • Postavili jsme ho za 24 hodin na oslavu stého výročí 24H Le Mans.
  • Na dokončení výzvy jsme měli na místě 12 stavitelů.
  • Aby bylo možné výzvu splnit, použili jsme hyper elementy. Bylo to vůbec poprvé, kdy tým přišel s tímto nápadem použití této techniky ke stavění.
  • Hotový model se skládá z 623 různých typů kostek LEGO Technic, váží přes 900 kg a je zmenšenou replikou skutečného modelu LEGO Technic: 520 cm dlouhý, 220 cm široký a 136 cm vysoký.
  • Stavba se skládá ze 720 hyper elementů/626 392 LEGO Technic kostek.
  • Průměrné množství jednotlivých kostek LEGO Technic v 1 hyper elementu je asi 1500-2000.

Informace o produktu

Název: LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar (42156)
Věk: 18+
Rozměrx: Over 5 in. (13 cm) high, 19.5 in. (50 cm) long and 9 in. (22 cm) wide
Počet dílků: 1,775
Cena: 199.99 € /$ 199.99 / £ 169.99

LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar je nyní dostupný v obchodech LEGO a na www.LEGO.com a u dealerů PEUGEOT.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist