Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14646

Havarijní pojištění: Otázky, jež je třeba zodpovědět před uzavřením smlouvy

Pořídili jste si auto a řešíte pojištění? Pokud ano, pak jistě víte, že se bez něj neobejdete. Zřejmě ale budete myslet pouze na to základní, tedy povinné ručení. V potaz je ale zapotřebí brát také havarijní pojistku. Proč? Protože z povinného ručení jsou hrazené jenom základní výdaje, a to ne na všem vozidle v případě, že způsobíte dopravní nehodu. To samé se týká také zdravotních výdajů osob, jež jsou součástí takovéto nehody. Havarijní pojištění se rozhodně vyplatí. Přes uzavřením smlouvy byste si ale měli udělat jasno v některých základních záležitostech. Jakých? To vám prozradíme v tomto článku.

Jaké škody umí havarijní pojištění krýt?

První důležitá otázka. Havarijní pojištění jako takové je značně flexibilní a kryje spousty různých škod. Konkrétně bychom mohli jmenovat třeba škody, které jsou spojené s:

 

  • havárií vozidla,

  • živelnými pohromami,

  • vandalismem,

  • odcizením vozu

  • a mnohými jinými aspekty.

 

Obejdeme se bez spoluúčasti?

Většinou nikoli. Zatímco povinné ručení takto koncipováno je, havarijní pojištění nikoli. Spoluúčast určuje sumu, kterou bude muset pojistník uhradit. Většinou je vyjádřena přímo číslem, nicméně může se jednat i o procenta ze škody. Často dochází ke kombinaci obojího. Jde o stanovené limity.

Jaká další rizika se nejčastěji připojišťují?

Málo jich určitě není. Jen velmi složitě bychom všechna spočítali. Mnohdy potřebujete třeba jen vyměnit autobaterii a vše stojí nemalé peníze. Podíváme se proto na ta základní. Nejčastěji tedy havarijní pojištění kryje například:

 

  • pojištění čelního skla,

  • možnost střetu se zvěří,

  • mnohé jiné specifické pojistky.

 

Jak se může lišit cena havarijního pojištění?

Poměrně markantně. Na trhu se nachází spousta pojišťoven, které se doslova předhánějí v tom, aby dokázaly nabídnout co možná nejnižší cenu. Ostatně pro samotné zákazníky je právě její výše jedním z nejdůležitějších ukazatelů vůbec. Dnes naštěstí není nijak složité porovnat nejrůznější produkty online. Během několika minut tak můžete vědět, jak na tom jste a jaká pojistka je tou nejvýhodnější. Slevy bývají vysoké.

Jak se platí havarijní pojištění?

To záleží na konkrétním poskytovateli tohoto pojistného produktu. U většiny společností lze bez problémů platit přímo na účet nebo kartou. Sjednání havarijního pojištění často probíhá přímo online, takže fakticky nemusíte navštívit ani žádnou pobočku společnosti, u níž své auto nebo jiný dopravní prostředek pojistíte. Zvolit si pochopitelně lze bez potíží také frekvenci samotných plateb. Jakousi tradiční variantou je roční platba havarijního pojištění, nicméně vše lze řešit klidně i na čtvrtletní bázi. Záleží pouze na dané pojišťovně a na vás jako na klientovi.

 

 

Zdroj obrázku: DuxX / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist