Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Hluk v autě je důležitější, než by se zdálo

Nejeden člověk tráví v autě každý týden dlouhé hodiny a není proto divu, že od svého vozu očekává určitou úroveň pohodlí. Kromě pohodlného sezení, vyhřívaných sedaček či volantu, zábavního systému a dalších „vychytávek“ se na něm zásadním způsobem podílí i úroveň hluku v kabině. Aby byla co nejnižší i v případě, že automobilka nevěnovala tomuto parametru dostatečnou pozornost, je na místě uvažovat o odhlučnění auta.

Hluk v autě je důležitější, než by se zdálo

Hluk v autě

Do kabiny řidiče proniká celá řada zvuků. Kromě hluku okolí se jedná o zvuk běžícího spalovacího motoru se jedná také o zvuk vzduchu, který proudí kolem karoserie, nebo hluk pocházející od kol a vozovky, po které se auto pohybuje.

To vše kazí psychickou pohodu řidiče, což následně vede ke snížené pozornosti, vyšší míře stresu, intenzivní únavě, ale – pokud je intenzivní hluk dlouhodobý a pravidelně se opakující – i ke vzniku některých zdravotních problémů. Mezi ně se počítají problémy s hlukem stejně jako vyšší pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních chorob.

Jakýkoliv pokus bagatelizovat negativní působení hluku na lidský organismus je tak předem odsouzen k neúspěchu.

Hluk v autě je důležitější, než by se zdálo

Hluk a jeho působení na lidské zdraví

Jak již bylo zmíněno, na posádku auta se valí zvuky ze všech stran. Jejich působení může být různého druhu. V autě většinou nehrozí zvuky, které jsou natolik hlasité, že člověku přímo poškodí sluch. I slabší zvuky se ale snažíme často přehlušit hlasitě puštěným rádiem, což našemu sluchu škodí z určitého hlediska vlastně více, než hluk původní. Výsledkem může být opět poškozený sluch.

Ani směs slabších hluků z okolí nemusí zůstat bez následků. Tato nechtěná symfonie získala své odborné označení v podobě výrazu hlukový smog (někdy také akustický smog). Moderní medicínský výzkum potom prokázal, že jeho působením jsou ovlivňovány rozličné procesy probíhající v lidském těle.

Hluk v autě je důležitější, než by se zdálo

Výsledkem jsou psychické problémy, vysoký krevní tlak či zvýšená pravděpodobnost vzniku dalších kardiovaskulárních chorob. Je třeba si také uvědomit, že hluk je přímo spojený s vibracemi karoserie, které zase nezřídka způsobují dokonce mravenčení v končetinách nebo brnění konečků prstů.

Je tedy více než jasné, že kompletní odhlučnění interiéru auta není jen otázkou pohodlí, ale je i otázkou zdravotní a bezpečnostní. Díký jednoduchému 2D konfigurátoru odhlučnění můžete zjistit cenu odhlučnění do pár minut.

Hluk v autě je důležitější, než by se zdálo

Zdroj foto: 2din.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist