Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Jak vybrat offroad pneumatiky?

Majitelům vozů SUV a offroadů s pohonem 4x4 je jasné, jak důležité je v terénu kvalitní a spolehlivé obutí. Offroad pneumatiky se starají o bezpečnost, stabilitu i komfort při jízdě a musí tyto funkce plnit na jakémkoli povrchu. Jak tedy vybrat správné terénní pneumatiky pro vaše účely a styl jízdy?

Terénní pneumatiky

Umíte vybrat kvalitní terénní pneu pro svůj SUV či offroad? Poradíme, jak vybrat ideální obutí pro váš účel a styl jízdy.

Prvním kritériem pro výběr správného typu obutí jsou samozřejmě rozměry. Kupujete offroad pneumatiky poprvé a nejste si jistí? Připravte si velký technický průkaz a kontaktujte poradce z AZ Pneu. Dozvíte se, jaké máte možnosti a dostanete také užitečné rady od profesionálů z oboru.

Hledáte offroad pneumatiky také podle doporučení známých nebo referencí na internetu? Děláte dobře, ale máme pro vás i další tipy, na co se při koupi obutí určeného do terénu zaměřit.

Výběr offroad pneumatik podle období a podmínek

Vyrážíte mimo zpevněné silnice pouze v létě, nedělá vám problém adrenalinová jízda v terénu za deště, jste příznivci celoročních vyjížděk na všech typech povrchů, nebo jste si pořídili SUV pouze kvůli zimním výjezdům do zasněžených horských oblastí? Účel a styl jízdy je individuální a stejně tak výběr vhodného typu offroad pneumatik.

Terénní pneumatiky se vyrábí v letní, zimní i celoroční variantě. Pro všechny pneu však platí, že musí být maximálně přilnavé na suchu i mokru, vysoce odolné proti proražení a musí si poradit i s náročnějším terénem. Zimní offroad pneumatiky navíc mají za úkol vypořádat se i se sněhem, ledem a posypovou solí.

Celoroční terénní pneumatiky už v dnešní době díky vývoji a novým technologiím nepředstavují takové riziko, jako tomu bylo dříve, ale doporučujeme vybírat opravdu kvalitní a prověřené typy obutí.

Nezávislé testy pneumatik

Na internetu najdete nepřeberné množství testů pneumatik. Kterým ale věřit, že nestaví do popředí offroad pneumatiky podle svého prodejního zájmu? Spolehnout se můžete na nezávislé testy pneumatik německého autoklubu ADAC (Allgemeiner Deutscher AutomobilClub), jehož členové každoročně testují obutí renomovaných i méně známých značek na všechny typy vozidel, tedy i pro offroad. Z podrobných výsledků testů se dozvíte více o jednotlivých disciplínách, ve kterých terénní pneumatiky vynikají a kde naopak zaostávají za konkurencí. To už je ukazatel, který můžete srovnat se svými nároky a na základě těchto měřítek se rozhodnout.

Výběr terénních pneumatik podle ceny

Jakožto majitelé vozů uzpůsobených do náročného terénu jistě víte, že jste si nevybrali nejúspornější hobby. To ale neznamená, že nejdražší offroad pneumatiky budou ty nejlepší pro vás. Cena by měla být tím posledním měřítkem, které budete brát v potaz. Ani příliš levné pneumatiky se vám nemusí vůbec vyplatit, pokud na vás například čekaly několik let ve skladu. I pouhé uskladnění bez používání totiž snižuje životnost pneumatik.

Víte, jak pečovat o pneumatiky, aby vám vydržely co nejdéle?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

Partneři portálu:


 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist