Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Kalendář Pirelli 2015 | představení

Steven Meisel stvořil pro kalendář Pirelli 2015 vzrušující a jedinečné obrazy

Po speciální výroční edici Helmuta Newtona přichází kultovní kalendář Pirelli „Calendar Girls 2015“ s fotografiemi Stevena Meisela nabitými smyslností, sex-appealem, korzety a latexem.

Tvůrce 42. vydání kalendáře, Steven Meisel, jeden z nejúspěšnějších světových módních fotografů, vrátil do popředí zájmu kalendáře Pirelli ženskost. Na fotografiích ztvárňuje klíčové estetické modely dnešního světa – reklamní ikony, hvězdy stříbrného plátna, buřičství v módě. Meisel demonstruje své nenapodobitelné umění transformace předmětu do obrazů. Výsledek je o to povedenější, že styling dostala na starost Carine Roitfeldová, bývalá šéfredaktorka francouzského Vogue, žena, která již dlouho stojí v popředí módního průmyslu. O make-up se postarala prestižní maskérka Pat McGrathová.

Jejich společným cílem bylo ukázat, že každá žena má v sobě spoustu sex-appealu, i když se u každé skrývá někde trochu jinde. V kalendáři se tak objevují jak klasické krásky, jako třeba Natalia Vodianová, tak plnoštíhlá Candice Huffineová. Roitfeldová často sahala po latexu. „Je krásný, proměnlivý a má lesk, díky němuž je svůdný a dodává snímkům špetku humoru,“ vysvětluje. Meisel měl absolutní svobodu a jelikož chtěl omezit použití oblečení a doplňků, bylo pro něj vzrušující pohrávat si s barvami, make-upem a materiály.

„Byl to velmi hodnotný zážitek,“ líčí umělec, který vytváří titulní strany a výraznou část obsahu italského módního časopisu Vogue, kromě toho realizoval například kampaně značek Prada, Miu Miu, Louis Vuitton, Versace. 

Pro vytvoření 12 kultovních obrazů si fotograf vybral 12 krásek. Poprvé se v kalendáři objeví Ruska Sasha Lussová, Američanka Cameron Russellová, Raquel Zimmermannová z Brazílie a Anna Ewersová z Německa. Ostatní modelky už kalendář Pirelli okrášlily. Mezi stálice patří Brazilka Izabeli Fontana, která figurovala ve vydání pro rok 2003 Bruce Webera, 2005 Patricka Demarcheliera, 2009 Petera Bearda, 2011 Karla Lagerfelda, 2012 Maria Sorentiho a 2013 Steva McCurryho. Její krajanka Adriana Lima se zaskvěla v edicích pro rok 2005 a2013, Karen Elsonová z Anglie ve vydání pro rok 2006 aPortoričanka Joan Smallová v ročníku 2012.  Natalia Vodianová z Ruska odhalila své půvaby v kalendáři Bruce Webera pro rok 2003, Nicka Knighta pro rok 2004, Merta a Marcuse pro rok 2006. 

A nakonec Meisel oslovil i tři Američanky – Gigi Hadidovou, Candice Huffineovou a Carolyn Murphyovou – které prošly kalendářem Herba Rittse pro rok 1999.

Kalendář byl poprvé publikován v roce 1964. S výjimkou let 1967 a 1975 až 1983 vychází každoročně a na jeho realizaci se podílelo celkem 33 fotografů, z nichž 9 vytvářelo 2 edice. Co se týká lokací, 17 kalendářů bylo nafoceno v Evropě (6 ve Velké Británii, 6 ve Francii, 3 ve Španělsku, 2 v Itálii), 11 ve Spojených státech, 4 v Karibiku, 5 v Africe, 3 v Brazílii a 1 v Číně. Bylo vydáno 26 barevných edicí, 9 černobílých a 6 smíšených.

Českou stopu v kalendáři představují modelky Eva Herzigová (edice1996 a1998), Karolína Kurková (2003 a2004) a Petra Němcová (2013).

Kalendář Pirelli je neprodejný, tradičně určený významným zákazníkům, slavným osobnostem, královským rodinám a představitelům států.

Vydání pro rok 2015 vychází v klasickém formátu – 12 měsíců ve 12 fotografiích plus obálka.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist