Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Nejčastější chyby při půjčování aut a jak se jim vyhnout

I když se to nám nadšeným řidičům zdá k nevíře, zdaleka ne každý potřebuje vlastnit auto. Pokud žijete ve velkém městě, možná se vám hodí jen párkrát za rok. V tom případě je rozhodně levnější si jej půjčit. I když to vypadá banálně, chybovat se dá i v autopůjčovně.

Větší auto = vyšší cena

První chyba, která vás může stát peníze, je už samotný výběr auta. Vozové parky půjčoven bývají obvykle poměrně široké a člověk se snadno nechá zlákat možností řídit silný vůz prémiové značky. Důkladně si ale přečtěte ceník. Je-li pro vás auto pouze pomocníkem, pravděpodobně vám Škoda Fabia Combi poslouží stejně dobře jako Superb. Jen za její půjčení zaplatíte třeba jen polovinu oproti většímu bráškovi.

Nejčastější chyby při půjčování aut a jak se jim vyhnout

Pojištění a spoluúčast

Všechna auta všech seriózních půjčoven jsou samozřejmě pojištěná. Kromě povinného ručení mají sjednáno i havarijní pojištění. Pokud nejste v provozování aut tzv. kovaní, možná vás překvapí, že není havarijní pojištění jako havarijní pojištění. U aut na půjčení bývá obecně velmi drahé, a tak je u něj většinou sjednána nějaká spoluúčast. A ve slově nějaká se právě skrývá kámen úrazu. Zjistěte si její výši dříve, než si auto půjčíte. Může jít jen o pár tisíc nebo také o pár desítek tisíc. Po havárii s půjčeným aute pak může přijít další mrzení.

Stav vozu i paliva v nádrži

O tom, aby se vám půjčení auta neprodražilo právě kvůli spoluúčasti, můžete rozhodnout už když si auto přebíráte. Důkladně si zkontrolujte stav celého vozu. Jakékoli poničení interiéru nebo exteriéru, případně cokoli, co nefunguje, nechte zapsat do předávacího protokolu. Dobrý provozovatel autopůjčovny se o svůj majetek stará. To znamená, že dostanete auto v perfektním stavu, který bude vyžadován a kontrolován i při jeho vrácení. 

A to samé platí i o množství paliva v nádrži. Ze seriózní půjčovny odjedete s plnou nádrží. Stejně tak plnou nádrž by auto mělo mít, až ho budete vracet. Předpokádá se také, že auto vrátíte čisté a že v něm během zápůjčky nebudete kouřit. Přece jen je pouze půjčené, nikoli vaše.

Nejčastější chyby při půjčování aut a jak se jim vyhnout

Najeté kilometry

Jste se vším výše uvedeným srozuměni? Ještě než si v autopůjčovně plácnete, zkontrolujte si ve smlouvě jednu věc, na kterou se často zapomíná. Některé půjčovny, jako například www.iautopujcovna.cz, půjčují auta na konkrétní časové období a své zákazníky neomezují v počtu najetých kilometrů. Jiné ale smluvně omezují, jakou vzdálenost auto smí ujet. S překročením tohoto limitu se to pak má stejně jako u limitu rychlostního. Následuje pokuta, v tomto případě tedy smluvní pokuta, jejíž výše je uvedená ve smlouvě. To může celé půjčení auta také nepříjemně prodražit. Na rozdíl od překročení rychlosti ale aspoň nehrozí žádné body...  

 

Zdroj foto: iautopujcovna.cz, Freepik.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist