Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Nejspokojenějšími řidiči jsou podle průzkumu majitelé japonských aut

Podle každoročního průzkumu American Customer Satisfaction Index jsou nejspokojenější majitelé vozů Lexus, ovšem mezi populárními vozy kralují i další výrobci ze země kvetoucích třešní.

V kategorii producentů luxusních automobilů zaujal první pozici Lexus. Tato japonská značka dosáhla výsledku 84 bodů, a o fous tak předstihla druhý Mercedes, o dva body třetí Audi. Pro Lexus je to již pátá výhra v průzkumu American Customer Satisfaction Index v řadě, a zároveň další z mnoha cen, které si značka v letošním roce odnesla.

Během posledních měsíců se Lexus představil i jako výrobce, jehož automobily si mimořádně dlouho drží svoji hodnotu, a byl rovněž označen za luxusní značku s nejvěrnějšími zákazníky. Na britském trhu byl Lexus také oficiálně jmenován nejlepší prémiovou značkou a výrobcem, který vzbuzuje u zákazníků nejvíce důvěry.

Zmíněného amerického průzkumu spokojenosti zákazníků se zúčastnilo celkem devět značek. Pod stupni vítězů skončily BMW, Infiniti patřící Nissanu, Lincoln, Volvo, Cadillac a na posledním místě Acura, která je majetkem Hondy. Právě Acura a Volvo jsou výrobci, kteří zaznamenali největší ztrátu ve srovnání s loňským žebříčkem, tedy celá čtyři procenta. Největší nárůst, tedy pět procent, si naopak připsalo Infiniti.

Toyota uspěla mezi populárními vozy

V kategorii výrobců populárních aut rovněž obsadily čelní pozice japonské značky. Prvního místa se dočkaly Subaru a Honda s výsledkem 82 bodů, hned za nimi skončila Toyota s 81 body. Značky původem z Japonska přinášejí svým zákazníkům uspokojení překračující průměr trhu, který letos činil 79 bodů.

Mezi populárními výrobci zaujaly čtvrté a páté místo americké značky Chevrolet a Ram, další příčky v nejlepší desítce obsadily Buick, Hyundai, GMC, Fiat a Ford. V celkovém hodnocení letošního žebříčku American Customer Satisfaction Index, kde jsou hodnoceny všechny testované značky, připadlo první místo také Lexusu. Test vychází z hodnocení více než 4,8 tisíc majitelů aut, které probíhalo od srpna 2018 do července roku 2019.

Foto kredit: Toyota ČR

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist