Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Otestovali jsme vozy z autopůjčovny OneTwoGo

Najít v dnešní době kvalitní a solidní autopůjčovnu není úplně jednoduché. Existuje ale několik zásadních aspektů, podle kterých byste se měli řídit při jejím výběru. Na úplně prvním místě by neměla být cena, ale vozový park se širokým výběrem a dobrým technickém stavem. Vždyť nedůležitější „věcí“, kterou máte k dispozici, je váš vlastní život. A právě automobil ve špatném technickém stavu může být příčinou dopravní nehody. Rozhodně vás nechceme strašit, ale je dobré si uvědomit, že usedáte do vozu, o kterém vlastně vůbec nic nevíte. Je proto dobré volit autopůjčovnu s kvalitním vozovým parkem, kde mají v nabídce relativně nové vozy. S redakcí jsme jednu takovou našli, a rozhodli jsme se, že si v ní hezky vyzkoušíme rovnou dvě auta. Pojďte se spolu s námi podívat na dvě menší recenze vozů, které má autopůjčovna v Praze OneTwoGo ve svém vozovém parku.

Zvolili jsme dva vozy, abychom na nich demonstrovali i to, že pokud si potřebujete zapůjčit vůz na nákupy do města, nemá cenu si vybírat něco zbytečně velkého a silného. A naopak: vyrazíte-li si například do Krkonoš, a navíc ještě přes dálnici na Mladou Boleslav, nepůjčujte si žádného prcka s nízkým obsahem, který „vůbec nepojede“.

Jako první jsme si zapůjčili vůz střední třídy Volkswagen Golf 1.0 TSI v automatu z roku 2018. Tento vůz se vyznačuje dobrými jízdními vlastnostmi, a hlavně příjemnou spotřebou. Je to optimální auto pro městský provoz vzhledem k jeho obsahu. Hodí se dobře na popojíždění v klasických pražských kolonách. Díky jeho parametrům, jako je relativně nízká hmotnost a výkon 85 kW / 111 koní či kroutící moment 200 Nm, je tento benzínový tříválec i při jeho malém obsahu velmi „čiperný“. Z 0 na 100 km/h s ním zvládnete dokonce pod 10 vteřin. Pohodlí v popojíždění kolonami vám usnadní i jeho automatická 6stupňová převodovka DSG. Tento vůz je proto velmi vhodný i pro ženy. S ohledem na to, že je z půjčovny, nás mile překvapila i dobrá výbava s označením Comfortline, ve které naleznete elektrická okénka, autorádio, 6 airbagů a mnoho užitečných výstupů AUX, USB i zásuvku na klasickou autonabíječku. Součástí výbavy byla i dvouzónová klimatizace a tempomat. Co se spotřeby týče, ve městě jsme se pohybovali od 5 do 6 litrů a mimo město jsme se dostali i na krásných 4,5 litru. Tento nový model Volkswagenu Golf je vzhledově velmi nadčasový a rozhodně si s ním neuděláte nikdy ostudu. Při večerním ježdění navíc oceníte krásná a moderní světla s LED prvky, jež dodávají vozu styl.

Druhým zapůjčeným vozem z půjčovny OneTwoGo pak bylo české SUV Škoda Kodiaq s obsahem 2.0 TDI a náhonem 4x4. I tento vůz byl s automatickou, tentokrát 7stupňovou převodovkou DSG, která nabízí velmi příjemný jízdní komfort ve všech situacích. Model Škoda Kodiaq s pohonem všech kol jsme zvolili proto, že naším úmyslem byla cesta do Špindlerova Mlýna. S tímto vozem se pak můžete v nadcházející zimě vydat bez obav na kteroukoliv horskou chatu, protože věřte, že s ním se tam určitě snadno dostanete. K dispozici totiž budete mít nejsilnější naftový motor o obsahu 2.0 TDI s výkonem 140 kW/192 koní a točivým momentem 400 Nm, jenž vás v žádném terénu nenechá na holičkách. Příjemné jízdní vlastnosti tohoto SUV oceníte nejen v terénu, ale také na dálnicích. A to hlavně díky adaptivnímu podvozku. Z 0 na 100 km/h budete už za 9 vteřin a uhánět si to „můžete“ až do maximální rychlosti 209 km/h, což bychom v rámci nejvyšší povolené rychlosti 130 km/h ovšem nedoporučovali. Zapůjčený vůz byl ve výbavě Ambition Plus v sedmimístné verzi. Nabízí se tak dostatek prostoru a bohatá výbava jako například: elektrická okna, rádio a navigace, dvouzónová klimatizace, sportovní volant, 10 airbagů a spousty dalších vychytávek, hlavně co se bezpečnostních systémů týče. Nadchne vás i příjemná spotřeba na takto velký vůz. V kombinovaném režimu bude mezi 7 až 8 litry. Při větších dálkách se klidně dostanete až na 6,5 litru. Auto je dostatečně velké, vhodné pro rodinné výlety, nebo když potřebujete s sebou vzít hodně věcí. Ostudu si s ním neuděláte, ať už jej použijete na jakoukoliv příležitost.

V redakci jsme si zápůjčku těchto dvou vozů příjemně užili, a těšíme se, že si v blízké době ještě nějaký model v Praze ve OneTwoGo zapůjčíme, abychom se s vámi mohli podělit o své další zkušenosti.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist