Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Proč si koupit dálniční známku skrze projekt CZdalnice?

Potřebujete se dostat z jedné strany republiky na druhou? Často pendlujete mezi Brnem, Prahou a Ostravou? Pro zkrácení času stráveného na cestách vám poslouží dálniční známka. Pozor, týká se pouze vozidel s pohotovostní hmotností do 3,5 tuny, přičemž těžší auta už podléhají mýtnému systému.

V následujících řádcích vám představíme zajímavý projekt CZdalnice, který myslí i na životní prostředí.

Předtím, než vjedete na zpoplatněnou dálnici, musíte mít zakoupenou dálniční známku. V případě, že máte elektromobil či historické vozidlo, jste od této povinnosti osvobození.

Proč si koupit dálniční známku skrze projekt CZdalnice?

Roční dálniční známka platí 365 dní

Dávno jsou pryč doby, kdy byla dálniční známka platná pouze na konkrétní rok. S příchodem elektronických známek se začala prodávat alternativa na 365 dní, takže taková známka platí rok od data zakoupení. Když si tedy koupíte dálniční známku 10.11.2023, potom vám platí do 9.11.2024.

Vláda navíc plánuje výrazné zdražování, takže česká dálniční známka by měla stát 2 300 korun, a proto je na čase zakoupit známku ještě před tímto zdražením. Ušetříte tím docela dost peněz.

Proč si koupit dálniční známku skrze projekt CZdalnice?

Podpořte zajímavý projekt

Otázkou tedy zůstává, kde koupit dálniční známku. Jednou z nabízených možností je CZdalnice zaměřující se i na ochranu životního prostředí a snižování emisí. Přímo na webové stránce si prvně ověřte, jestli máte stávající známku ještě platnou, nebo už nikoliv. Poté se pusťte do pořizování další. Pro ověření platnosti stačí zadat SPZ vašeho vozidla.

CZdalnice si k ceně dálniční známky účtuje ještě manipulační poplatek, z něhož 30 % putuje na výsadbu stromů a zbývající část je použita na rozvoj tohoto projektu. Stejně tak na svých webových stránkách aktualizuje počet stromů, který byl již vysazen, takže se nejedná o plané řeči.

Zakladatelé tohoto projektu si uvědomují problém s globálním oteplováním, jehož hlavní příčinou jsou právě emise skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý. Důsledky globálního oteplování už obyvatelé planety pociťují na vlastní kůži, a to výraznými změnami v počasí, různými výkyvy a přírodními katastrofami.

Doprava má na svědomí produkci více než dvojnásobku emisí oxidu uhličitého než průmyslu, a proto je na čase s tím něco dělat. CZdalnice přispívá k ochraně životního prostředí alespoň sadbou stromů, jež jsou pro planetu nesmírně důležité.

Proč si koupit dálniční známku skrze projekt CZdalnice?

Jak koupit dálniční známku?

Pokud si tedy chcete koupit dálniční známku i s tímto manipulačním poplatkem, potom stačí navštívit webovou stránku projektu CZdalnice. Proces nákupu je naprosto jednoduchý a rychlý.

Vyberete si, jakou dálniční známku potřebujete. Nabízí se tři možnosti, a to roční, 30denní a 10denní. Poté zvolíte stát registrace vozidla a do připraveného políčka vepíšete SPZ vozidla. Následně si určíte datum začátku platnosti, odsouhlasíte obchodní podmínky, a nakonec zaplatíte požadovanou částku.

Proč si koupit dálniční známku skrze projekt CZdalnice? 

 

Zdroj foto: CZdalnice.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist