Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

ŠKODA OCTAVIA a SUPERB získaly titul „Vůz roku s pohonem všech čtyř kol“

Čtenáři německého motoristického časopisu „Auto Bild Allrad“ zvolili hned dva modely ŠKODA jako „Čtyřkolku roku“. Model OCTAVIA 4×4 se v kategorii „Osobní vůz 4×4 do 40 000 eur“ stal jak nejlepším dováženým vozem, tak i jejím absolutním vítězem. SUPERB 4×4, vlajková loď značky ŠKODA, se v kategorii „Osobní vůz 4×4 nad 40 000 eur“ prosadil mezi importovanými vozy. Čtenáři v Evropě nejprodávanějšího motoristického časopisu, zaměřeného na vozy s pohonem všech čtyř kol, zvolili model OCTAVIA za vítěze ve své kategorii již počtvrté; model SUPERB u nich uspěl dokonce již pojedenácté.

V kategorii „Osobní vůz 4×4 do 40 000 eur“ hlasovalo pro model OCTAVIA 4×4 13,8 % všech čtenářů. Díky tomu si nejprodávanější vůz značky zajistil v této kategorii vedle vítězství mezi dováženými vozy i celkové vítězství. Navázal tak na úspěchy z let 2014, 2015 a 2019, kdy se ve své kategorii také stal „Čtyřkolkou roku“. Vlajkové lodi značky, modelu SUPERB 4×4, letos dalo svůj hlas 6,59 % čtenářů, čímž si SUPERB v kategorii „Osobní vůz 4×4 nad 40 000 eur“ zajistil vítězství mezi dováženými vozy. Vrcholný model automobilky v tomto hlasování vyhrál již pojedenácté.

Letošní hlasování o „Čtyřkolku roku“ je již devatenáctým ročníkem této ankety. Celkem bylo možné vybírat z 218 modelů rozdělených do deseti kategorií. Čtenáři mohli pro své oblíbence hlasovat online od 10. ledna do 6. března 2020.

Úspěšný příběh moderních vozů s pohonem všech kol začal psát model OCTAVIA COMBI 4×4 v roce 1999. O tři roky později se s pohonem všech kol představil také model OCTAVIA, a to v karosářském provedení liftback, poté následovala druhá generace nejprodávanějšího modelu české automobilky – k dostání rovněž s pohonem 4×4. V roce 2019 se v Evropě s pohonem všech kol prodával přibližně každý devátý model OCTAVIA. Nová, čtvrtá generace modelu OCTAVIA bude nabízet několik motorizací, které je možné kombinovat s pohonem 4×4. Kromě toho je nová OCTAVIA prostornější, má emotivnější vzhled a nabízí více možností konektivity než kdy dříve.

Model SUPERB se poprvé začal nabízet s pohonem všech kol v roce 2008 v karosářské variantě liftback; o rok později pak přišel model SUPERB COMBI 4×4. V roce 2019 byl přibližně každý čtvrtý vůz SUPERB, prodaný na evropském trhu, vybaven pohonem všech kol; konkrétně se pohon 4×4 podílel na evropských prodejích modelu z 26 %. Po rozsáhlé modernizaci, kterou model SUPERB v roce 2019 prošel, nyní nabízí například full LED matrixové světlomety či ještě širší nabídku inovativních asistenčních systémů a je tak ještě atraktivnější a modernější než kdy dříve. Loni se současně představil model SUPERB iV jakožto první sériově vyráběný plug-in hybridní vůz značky ŠKODA.

Pohon všech kol nabízí čtyři modelové řady značky ŠKODA

První prototypy s pohonem více náprav vyvinula automobilka již na konci 30. let 20. století. Úspěch moderních vozů s pohonem 4×4 započal v roce 1999 s příchodem modelu OCTAVIA COMBI 4×4. Od té doby vyrobila Škodovka už více než milion vozů s pohonem všech kol – jen v roce 2019 jich z továren automobilky vyjelo 157 000. Zájem o vozy s pohonem všech kol je tak velký, že česká automobilka poslední čtyři roky neustále rozšiřuje jejich nabídku. Dnes tvoří portfolio vozů 4×4  modelové řady OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist