Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Umělci vytvořili virtuální interiér pro Lexus LF-Z Electrified

Při příležitosti světové premiéry konceptu LF-Z Electrified s bateriovým elektrickým pohonem, jenž má symbolizovat novou epochu vozidel značky, oslovil Lexus tři průkopnické návrháře se zadáním připravit novou podobu interiéru této nejnovější vývojové studie. Hvězdný návrhář obuvi Salehe Bembury, digitální umělec Ondrej Zunka a japonská módní značka Hender Scheme proto přišli s virtuálními návrhy interiérů.

Série návrhů „LF-Z Electrified Virtual Interior“ spojuje výsledky práce ctižádostivých a progresivních talentovaných návrhářů napříč kreativními obory.

Program symbolizuje nový přístup k designu s využitím synergie mezi uměním, módou, životním stylem a technologiemi. Soubor tvůrčích osobností, pečlivě vybraných značkou Lexus, dokládá různé aspekty klíčových zásad značky Lexus: design inspirovaný budoucností, japonské tradice a řemeslné zpracování mistrů takumi, jakožto i těsnější propojení mezi člověkem a strojem.

LF-Z Electrified představuje budoucnost značky Lexus. Každý ze spolupracovníků přispěl svěží energií, která nejen nově interpretuje kabinu LF-Z, ale současně zkoumá hlavní motivy v budoucnosti značky Lexus,“ říká Brian Bolain, generální ředitel společnosti Lexus International.

Salehe Bembury: spojení futuristických estetických kvalit s organickými materiály a zářivými barvami

Jako první ze série se představuje oceňovaný návrhář obuvi Salehe Bembury, jehož pojetí designu interiéru je představou o budoucnosti. Design konceptu LF-Z Electrified v Bemburyho pojetí inspirovaném světem přírody má podobu virtuálního interiéru, který spojuje futuristické estetické kvality s organickými materiály, jakožto i zářivými barvami, které jsou pro Bemburyho typické.

Chci, aby tento vůz vzbuzoval pocity zcela přirozené juxtapozice stroje a přírody. Stejnou měrou má využívat funkce stroje a prospěšnost přírody k síle pohonu i péči o pasažéry na cestě do jejich cílového místa,“ říká Bembury.

Koncept pracuje s barvami inspirovanými pískovcovou krajinou a dalšími přírodní odstíny, přičemž nahrazuje tradičně používané futuristické materiály těmi přírodními, jako jou např. cedrové dřevo, korek a žula. Tyto přírodní materiály jdou ruku v ruce s látkou a vzory známými z Bemburyho návrhů sportovních bot, jako jsou například „chlupatý“ velur na opěradlech sedadel nebo motiv otisku prstu, často vídaný na dílech tohoto návrháře, zde použitý na personalizovaném ovládacím panelu.

Salehe podobně jako u své obuvi posouvá hranice designu ve smyslu výběru materiálů, siluety a souvisejícího příběhu. Momentálně je jedním z nejzajímavějších návrhářů sportovní obuvi, přináší výrazné myšlení a energii, kterou v budoucnosti značky Lexus vidíme,“ říká Bolain.

Ondrej Zunka: hladké pojetí technologií budoucnosti spočívající v pečlivé pozornosti

Koncepční vůz Ondreje Zunky, zříkající se tradičních představ o designu vozidel a posouvající
Lexus LF-Z Electrified ještě více do budoucnosti, se chlubí mechanizmy kosmického věku, sci-fi materiály a vícerozměrnými tóny, které přesahují hranice času i prostoru.

Tento design interiéru je čistě teoretickou úvahou, takže jsem dal prostor volným asociacím, čistým představám a kreativitě. Chtěl jsem, aby interiér vzbuzoval pocit, že jej nevytvořil člověk, ale navrhla jej například rafinovaná umělá inteligence. Chtěl jsem jít za hranice všech známých jazyků a principů designu a zapomenout na vše, co se při návrhu automobilových interiérů zpravidla používá,“ říkáZunka.

Zunka zohledňuje úsilí značky Lexus o intuitivní technologie, a tak prostřednictvím svých zkušeností s digitálním uměním vykresluje virtuální interiér posouvající hranice funkčnosti a designu. Technologicky progresivní interiér je představou promyšleného osvětlení na panelech vozidla, vyvolávajícího veskrze tělesné pocity se schopností nenásilnou formou změnit náladu člověka. Zunkovu hyper futuristickou vizi pro Lexus LZ-F Electrified završuje průsvitné silikonové čalounění sedadel s vlastnostmi paměťové pěny a panoramatický strop navržený z kartáčovaného chromu.

Hender Scheme: řemeslné zpracování kůže zakořeněné v japonské tradici

Tokijská módní značka Hender Scheme se zaměřuje na přirozené materiálové charakteristiky kůže, a tak vhodně doplňuje japonské tradice značky Lexus s důrazem na řemeslné zpracování takumi. Hender Scheme pro virtuální interiér LF-Z Electrified zvolila čistě kožené materiály, které staví vedle průkopnické technologie tohoto koncepčního vozidla. Neopracovaný organický materiál časem získá „patinu“, která zvýrazní jeho barvy a v každém vozidle je jedinečná. Koncept odráží běh času a vztah mezi řidičem a vozidlem.

S poukazem na minimálně 60 tisíc hodin zkušeností, kterými musí disponovat každý řemeslný mistr Lexus takumi, je tento návrh inspirován prací řemeslných specialistů z tokijské městské části Asakusa. Na začátku celého procesu si kůže žádá zkušené oko, které odhalí přirozené charakteristiky materiálu, např. tloušťku a pružnost, předurčující jej pro daný projekt. Poté přichází ke slovu způsoby formování, kdy se kůže tvaruje podle střechy, dveří a přístrojové desky, čímž tyto plastické komponenty získávají nádhernou povrchovou úpravu.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

Partneři portálu:

 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist