Doporučujeme

V kinech od 30. září:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_14646

Vybíráte auto do 650 000,-Kč? Chcete nové nebo ojeté?

Nákup nového automobilu je vždy velmi důležitou investicí, kterou je nutné pořádně zvážit. Za 650 000 Kč již můžete vybírat z řady nových i ojetých vozů. Záleží však na vašich požadavcích nejen na typ vozu, jeho nájezd, stáří, značku ale třeba i výbavu. Pokud si přejete exkluzivnější vůz s vyšší výbavou, bude nejvhodnější vybírat ze zánovních vozů ještě v garanční záruce.

Jak vybírat zánovní vůz?

Při výběru zánovního vozu je velmi důležité znát historii vozu, ačkoli je krátká. Platí totiž že i když je vůz mladý, mohl již leccos zažít. Autorizovaní prodejci jednotlivých značek za vás historii vozu sice prověří a kontrolují jejich nájezd včetně technického stavu vozu, ale mnozí si vůz vyhlédnou jinde. Právě v těchto případech přechází důkladné proklepnutí vozu na vás. Naštěstí existuje řada online nástrojů, které vám s tím pomohou. Mezi špičky na trhu patří například webové stránky www.checkcardna.com, kde podle VIN čísla zjistíte o voze řadu informací.

Které parametry by vás měly zajímat?

Stránky, které prověří historii vozu podle VIN čísla obsahují rozličné informace. Nejvíce by vás však mělo zajímat, zda není vůz kradený. Kvalitní online nástroje vám prověří registry krádeží vozidel v několika státech nejen stát, kde se vůz nachází. Přejet hranice s kradeným vozem není přeci jen nijak náročné a vy pak můžete i za nějakou dobu přijít o vůz i investované peníze.

Další velmi důležitou informací, která výrazně ovlivňuje cenu vozu je, zda vůz nebyl bouraný. V současné době, kdy jsou palubní počítače jednotlivých automobilů již centrálně propojeny se data již odesílají a o všech závadách jsou tak vedeny záznamy. Samozřejmě, že vůz může jezdit bez poruchy či koroze další řádku let. U havarovaného vozu však diametrálně roste riziko dřívějšího výskytu technických problémů a cena vozu by tak měla být vzhledem k této skutečnosti nižší. V případech, kdy byly jako nehavarované prodávány bourané vozy bývá cena zhruba o 30–50 % vyšší, než by měla být.

Jak již bylo uvedeno výše, v mnohých registrech naleznete celý seznam závad, které se již u vozu vyskytly. Samozřejmě budou zde i běžné chybové hlášky, které upozorňují na sjeté brzdové destičky nebo nutnost výměny oleje a filtru, ale varovat by vás měly zejména závady motoru.

Kdy vůz prověřit?

Když už si nějaký konkrétní vůz vyberete požádejte prodejce o VIN kód, případně si jej sami opište. VIN kód naleznete za předním oknem, v technickém průkazu nebo na karoserii vozu. Vůz si vždy prověřte před jeho koupí, zákon sice pamatuje na situace, kdy technický stav vozu neodpovídá kupní smlouvě, ale je to mnohem komplikovanější.

Odstoupení od kupní smlouvy/sleva

V případě, že jste si vůz neprověřili před jeho nákupem a záhy jste zjistili, že údaje uvedené při koupi neodpovídají reálnému stavu vozidla, můžete od prodávajícího požadovat slevu, opravu nebo odstoupit od kupní smlouvy.

Právo na odstoupení od kupní smlouvy máte u koupeného automobilu, pokud má vůz vadu, která trvale znemožňuje využití vozidla pro účely, pro které byl vůz zakoupen. Dále pak v případech, kdy není prodávající u reklamovaného vozidla schopen opravit vadu do 30 dnů, protože pak se závada považuje za neodstranitelnou.

Domluvit se můžete s prodávajícím rovněž na slevě, která bude úměrná zjištěným nesrovnalostem.Zdroj foto: Checkcardna.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist