Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

7 nejzajímavějších vynálezů v automobilovém průmyslu

Vývoj automobilů má za sebou již dlouhou historii a od prvního automobilu dodnes se změnilo mnohé, avšak některé z těchto vynálezů jsou užitečnými pomocníky od začátku. Inspirujte se těmi nejzajímavějšími vynálezy, které nám usnadňují jízdu autem i v současnosti.

1) Multifunkční volant

Vynálezem, který zvyšuje bezpečnost a navíc zaručuje větší pohodlí a komfort při řízení je multifunkční volant. Na tomto volantu jsou tlačítka, která vám umožní přeladit například rádio, přijmout telefonní hovor nebo nastavit tempomat, popřípadě nastavit autoalarm. Pro mnohé činnosti tak nemusíte sundávat ruce z volantu.

2) Autoklíč s imobilizérem

Bezpečnostním vynálezem, který znemožňuje zlodějům, aby vám ukradli váš automobil, je autoklíč s imobilizérem. Vašemu autu a klíči je tak přiřazen individuální kód a auto je možné odemknout a nastartovat jen spárováním tohoto kódu.

3) Automat

Skvělým vynálezem, který si oblíbilo velké množství lidí, je také automat. Jedná se o moderní automatickou převodovku, díky které je pro vás jízda autem plynulou a pohodovou záležitostí. Do budoucna by měla automatická převodovka převálcovat manuální řazení také ve sportovních autech.

4) Tempomat

Řidiči kamiónů si už téměř jízdu po dálnici nedovedou představit bez tempomatu. Jedná se o zařízení, které udržuje stálou rychlost jízdy a existuje již od roku 1958. V současné době je tempomat propracovanější, je možné jej využít i v osobním autě a slouží hlavně k pohodlné jízdě.

5) Parkovací senzory

Pro ty, kteří mají stálý problém s parkováním, byly vymyšleny parkovací senzory. Jedná se o parkovací kameru a systém do auta, který dokáže rozkreslit a hlasem navigovat, jak natočit volant, jak couvat a jak pohodlně, rychle a hlavně bezpečně zaparkovat.

6) Bezklíčový vstup do auta

I přes oblibu autoklíčů s imobilizérem je už v dnešní době možné využít i bezklíčový vstup do auta. Nejnovějším způsobem, jak odemknout auto bez klíčů a dostat se například do kufru, je pohyb nohy pod nárazníkem auta.

7) Kamera do auta

Mezi moderní vynálezy patří také kamera, která slouží nejen pro nahrávání cesty, kterou si následně můžete pustit na vlastním počítači nebo na televizi, ale jedná se také o bezpečnostní prvek, který dokáže zaznamenat případnou nehodu nebo krádež.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist