Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Audi e-tron quattro | concept

Audi e-tron quattro concept nude představen na mezinárodním autosalonu IAA 2015 ve Frankfurtu nad Mohanem. Sportovní SUV poskytuje výhled na první velkosériově vyráběný elektromobil Audi.

Studie Audi e-tron quattro concept je od základu navržena jako elektromobil V rámci konceptu Audi „Aerosthetics“ kombinuje technická opatření pro snížení aerodynamického odporu vzduchu s kreativními stylistickými řešeními. Pohyblivé aerodynamické prvky na přídi, bocích a zádi vylepšují obtékání vozu vzduchem. Aerodynamicky optimalizovaná spodní část vozu je kompletně zakrytá. S hodnotou součinitele aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,25 stanovuje tento vůz nový rekord v segmentu SUV. To výrazně přispívá k dlouhému dojezdu více než 500 kilometrů.

 

Koncept je zkonstruován na základě druhé generace modulární platformy pro vozy s motorem uloženým vpředu podélně, která umožňuje použití různých systémů pohonu a rozmanitých uspořádání technických komponentů a interiéru. Svou délkou se řadí mezi modely Audi Q5 a Q7. Audi e-tron quattro concept má velmi dynamický vzhled díky typické karoserii ve stylu SUV v kombinaci s nízkou kabinou, připomínající kupé. V prostorném interiéru naleznou pohodlí čtyři osoby.

Velký lithium-iontový akumulátor je uložen mezi nápravami a pod prostorem pro cestující. Toto umístění přispívá k nízkému těžišti a rovnovážnému rozložení hmotnosti mezi nápravy. V důsledku toho se může tento koncept pochlubit lepší jízdní dynamikou a vyšší úrovní bezpečnosti, než jakou nabízejí ostatní vozidla v tomto segmentu.

 

Audi e-tron quattro concept je poháněn třemi elektromotory – jedním na přední nápravě a dvěma na zadní nápravě. Díky tomu se jedná o elektrifikované quattro, čili e-tron quattro, které je hospodárné a zároveň i dynamické.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist