Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Autem na dovolenou – jak přežít cestu ve zdraví?

Spousta lidí se vydává na dovolenou po vlastní ose. A není divu, cestování autem přináší spoustu výhod. Jste sami sobě svým pánem, záleží jen na vás, jakou zvolíte trasu, jak často a kdy budete dělat přestávky i jak těžká budete mít zavazadla. Samozřejmě se ale na cestě mohou vyskytnout i nejrůznější komplikace, které dovedou pohodovou jízdu proměnit v horor. Jak se jim vyhnout nebo rizika alespoň minimalizovat?

Dejte sbohem únavě

Předtím, než se vydáte na cestu, si pořádně odpočiňte a dopřejte si vydatný spánek. V průběhu jízdy pak dělejte asi po čtyřech hodinách pravidelné přestávky, při kterých se občerstvíte, protáhnete a načerpáte novou energii. Ta se vám pak může hodit, když se zaseknete někde v koloně. V případě, že cestujete s dětmi, dělejte pauzy ještě častěji.

Dodržujte pitný režim

V horkém počasí je riziko dehydratace vyšší než kdy jindy. Odvodnění organismu způsobuje kromě únavy, podrážděnosti a bolesti hlavy i nepozornost, což je u řidiče obzvlášť nebezpečné. Ohrozit totiž může nejen sebe samotného, ale i své spolucestující či ostatní účastníky silničního provozu. Láhev s vodou proto mějte neustále po ruce, ať můžete tekutiny pravidelně doplňovat. Ideální je čistá neperlivá voda nebo neslazené domácí ovocné čaje. Nápoje by měly být vlažné, ty ledově vychlazené totiž mohou způsobit nevolnost - obzvlášť pokud se pijí na lačný žaludek.

Nenechte se zaskočit

Před jízdou je třeba připravit na cestu nejen pasažéry, ale také samotné vozidlo. Zkontrolujte hladinu oleje, brzdové i chladicí kapaliny, neopomíjejte ani kontrolu tlaku vzduchu v pneumatikách. Minimální hloubka dezénu u letních pneumatik je 1,6 mm, doporučuje se však minimálně 3 mm. Při cestách za teplem by měla být v pořádku také autoklimatizace – její čištění by se mělo provádět alespoň jednou za rok. Ve voze nesmí chybět povinná výbava, jako je lékárnička, výstražný trojúhelník nebo reflexní vesta. Mějte na paměti, že se může stát od státu lišit, proto se informujte předem. Přibalit nezapomeňte také doklady – řidičský průkaz, technický průkaz, doklad o pojištění vozidla, pořiďte dálniční známky států, kterými budete projíždět. Kdo je připraven, není zaskočen!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist