Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Automatizace v automobilovém průmyslu

V posledních letech se velmi rychle mění svět průmyslu a nejvíce ten automobilový. Co nám dříve připadalo jako vzdálená budoucnost, je dnes už ve výrobách samozřejmostí. Důležité pojmy, které se skloňují ve všech pádech, jsou digitalizace, internet, robotika, automatizace, řídicí systémy a smart řešení.

Pryč je doba, kdy se automobily vyráběly ve „špinavých temných halách“ a byla to opravdu velká dřina, jak po fyzické, tak i psychické stránce. Realita dnešních dnů je místy až čistě sterilní pracoviště, plné moderní techniky, počítačů a různých řídicích systémů.

Robotika ovládá pracoviště, jako svářecí linky, lakovny a lisovny, kde dříve v těžkých a zdravotně rizikových podmínkách pracovala spousta dělníků a montérů. V některých továrnách máte pocit, že se díváte, jak vznikají umělecká díla budoucnosti. Vše máj svůj technologický postup a operace se odehrávají v těch nejpřesnějších jednotkách.

Automatizace a robotizace nahrazuje lidskou sílu

Robotizace a automatizace nahrazuje až v 70 % lidskou sílu. Neznamená to ale úplné odstranění člověka z dané výroby. Je to proces transformace, kdy lidská síla opouští ty nejjednodušší operace, kde lze pracovníka nahradit strojem, aby mohl být použit na jiných pozicích. Navíc v těchto činnostech je stroj daleko přesnější a jeho chod neovlivňují klasické nežádoucí faktory, jako je únava, nemoc, nepozornost, možnost pracovních úrazů, nebezpečné prostředí pro lidský organismus apod.

Tento přechod však vyžaduje větší nároky na zaměstnance a jejich odbornost.

Větší efektivita a ekonomické úspory

Automatizace znamená zavádění řídicích systémů do praxe. Programovatelné přístroje slouží k ovládání většího množství daných zařízení přes centrální ovládací panel. Hlavním cílem automatizace je zpřesnit a zkvalitnit činnost nebo proces. Díky tomu vstupují do výroby větší efektivita, ekonomické úspory a bezpečnost na pracovištích.

Při procesu automatizace se obracejte na profesionály

Jedním z profesionálů je společnost APLAUS spol. s r.o., která disponuje zkušeným týmem pracovníků. Zaměřují se především na realizaci a údržbu řídicích systémů v automobilových provozech. Dalším zaměřením jsou průmyslové elektroinstalace, elektrické pohony a automatizace v recyklaci plastů.

Nabízí vysoké standardy a používají prověřené přístroje renomovaných značek SIEMENS, ABB, MOELLER, OEZ, UNITRONICS, FINDER, WAGO, RITTAL a OMRON.

Více informací naleznete na www.aplaus.cz.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist