Automobilka Bentley plánuje novou top verzi svého Continentalu GT. První snímky se k nám tak dostávají z německého Nürburgringu, kde Angličani nový model testují.
Nedávno Bentley představil sportovněji zaměřenou varinatu osmiválcové verze s označení GT V8 S. Ta disponuje známým přeplňovaným osmiválcem o objemu 4 litrů, který nově produkuje 528 koní a 680 Nm točivého momentu. Nový GT RS by se měl v hierarchii britské automobil postavit ještě o stupínek výš.
Asfalt začíná být pomalu ale jistě příjemně zahřátý a tak se "Zelené peklo" začíná hemžit různými koncepty. Jedním z nich je právě bílý Continental, který můžete vidět na fotografii. Žádné velké maskování se nekoná, stejně tak ani žádná revoluce. Na rozdíl od standardního provedení dostalo GT RS navíc přední spoiler a napevno uchycené zadní křídlo.
Nový Continental už svým názvem napovídá lecos o tom, jaký by měl být. Jak jsme si již řekli, bude stát nad verzí GT V8 S a jeho výkon se tak očekává přesahující hranici 550 koní. I díky pohonu 4x4, se kterým se počítá i v této verzi bude tak zrychlení z klidu na 100km/h otázkou času, který nepřekročí hranici 4 sekund. Naopak nejvyšší rychlost by měl ohrnovat nos na číslovku 320 km/h. Další změny jsou již jen výplodem naší fantazie, nicméně pokud bude chtít Bentley tuto verzi koncipovat jako řidičsky zajímavou (a to by asi měl), dají se očekávat zásahy o podvozku a pokud se naše přání splní, tak také určitá redukce hmotnosti, kterou by si vážně zasloužil.
Budeme muset vydržet do podzima, kdy by se na autosalonu v Paříži měla objevit sériová verze.
Na videu můžete vidět verzi V8 a na fotografiích nedávno představenou GT V8 S.