Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_14698

Bez kompresoru se vaše garáž neobejde

Kompresor je zařízení, kterým by měla disponovat každá domácí dílna, neboť jeho využití je opravdu široké. Chybět by neměl ale ani v garáži. Doma jej zkrátka využijete na vícero místech a vyplatí se jím disponovat. Jak vám stlačený vzduch doma pomůže a jak si vhodný kompresor vybrat?

Proč mít doma kompresor?

Mít doma možnost vyrobit si a použít stlačený vzduch může být velmi užitečné. V garáži jej samozřejmě použijete především na dofukování pneumatik. Nemusí jít ale jen o pneumatiky u vašeho auta. Určitě si občas potřebujete dofouknout i kolo, případně k vám přijdou vaši potomci s prosbou o nafouknutí míče nebo jiných nafukovacích předmětů typu matrací, bazénů apod. S kvalitními kompresory je to otázka chvilky a také ušetřeného času i energie.

Pro dílnu a nejrůznější práce okolo domu potom spočívá využití kompresoru v možnosti jeho připojení k pneumatickému nářadí, se kterým jde práce od ruky velmi svižně.

Jak kompresor vybírat?

Pravda je taková, že pro běžnou „nafukovací“ službu postačí i malé kompresory a zvládnou jí většinou i ty, které jsou určeny pro připojení do 12 V zásuvky v autě. Pokud chcete na kompresor „naložit“ přece jen něco trochu náročnějšího než jen nafukování míčů a pneumatik, je třeba uvažovat o pořízení výkonnějšího zařízení pro 230 V zásuvky.

Hlavním parametrem při výběru by měl být tzv. plnící výkon udávaný v litrech za minutu. Pro domácí dílny by mělo být minimum 100 l/min při objemu zásobníku 25 l (v případě náročnějšího použití volte kompresory se zásobníkem). Plnící výkon 300 l/min a stolitrový zásobník už potom uspokojí i náročného kutila.

Je také možné, že se budete rozhodovat mezi pístovými a šroubovými kompresory. Obecně platí, že šroubové kompresory jsou určené pro skutečně profesionálnější práci, neboť fungují kontinuálně, jsou mnohem méně hlučné, spolehlivé a nenáročné na údržbu.

Zdroj obrázků: Moonflies Photo / Shutterstock.com, Pixabay.com, Mantechnika.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist