Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Co když nám odchází turbo

Vaše auto je vaším miláčkem, takový další člen domácnosti. Poctivě se o něj staráte a jen těžko si bez něj umíte představit svůj život. Pomáhá vám každý den dostat se tam, kam potřebujete. Na čas a pohodlně. Pomůže vám dopravit domů těžký nákup a třeba zavézt děti k babičce. Jak už to tak ale bývá, nikdy nic nevydrží věčně. V posledních dnech vás trošku trápí zvláštní chování vašeho vozidla. Už vás napadlo, že by na vině mohlo být poškozené turbo.

A jak to poznáte?

Stačí zapojit sluch a zrak. Při provozu je vaše auto hlučnější. Pokud turbo totiž přestává fungovat, nejdříve začne přisávat olej do sání a u hřídele, na kterém jsou turbíny, se objeví jistá vůle. Později pak turbíny začnou škrtat o plochu skříně a právě to způsobuje tu nezvyklou hlučnost. Odchylka ve vyvážení rotoru se navíc může projevovat i pískáním. Pískání nebo jiný prapodivný hluk může být ale projevem i mechanicky poškozeného turbodmychadla. To lze zjistit prohlídkou po jeho vymontování.

Pokud je ve vašem vozidle turbo s naklápěcími lopatkami, mohou se zanést karbonem a turbo pak nepracuje správně při nízkých nebo naopak vysokých otáčkách. To standardně poznáte podle přechodu motoru do nouzového režimu ve chvíli, kdy zkusíte plnou akceleraci, případně se to projeví jako pozdní akcelerace, kdy tzv. turboefekt pocítíte až při 2500 ot/min. Další častou závadou je vůle hřídele. Rotor turbodmychadla pracuje mimo toleranci vyvážení, dojde k jeho příliš velké odchylce od osy, poškodí se jedna lopatka a za ní následuje kompletní poškození hřídele.

I přesto že se o své auto pravidelně staráte a včas vyměňujete vložku vzduchového filtru, aby nedošlo k poškození kvůli zanesení nečistotami, stále je spousta možností, co se turbodmychadlu mohlo přihodit, že nepracuje správně. Ať už problém vznikl z jakéhokoliv důvodu, vždy je lepší udělat kompletní repas turbodmychadla. Jednotlivé komponenty totiž mají podobnou životnost. To znamená, že když se pokazí jedna věc, brzy se jistě pokazí i nějaká další.

S důvěrou se můžete obrátit na FlexaMi Auto s.r.o., specialisty na nová i repasovaná turbodmychadla. Při jejich opravě dbají především na kvalitu, rychlost a také přijatelnou cenu.

 

Zdroj foto: Flexamiauto.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist