Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Co když vám tachometr začne lhát?

Podle typu a značky auta máme na palubní desce různé kontrolky a ukazatele, jedno však mají všechna auta společné: tachometr. Ten je u každého vozu, i když jeho design se liší. Dokud funguje, ani si neuvědomujeme, jak často se na něj díváme. Co když nám začne lhát a ukazovat špatné hodnoty?

Neznalost neomlouvá

Tachometr počítá otáčky kola za jednotku času a tím nám ukazuje, jakou rychlostí jedeme. Je to velmi potřebný údaj nejen kvůli pravidlům silničního provozu a radarům, ale také pro bezpečnou jízdu bez zbytečných rizik. Při řízení se na něj díváme mnohokrát během jízdy, zvlášť ve městech a na měřených úsecích má tento přístroj pro řidiče velkou hodnotu, protože je dokáže zachránit před pokutou. I proto musí fungovat spolehlivě a bez chyb, ať už ve svém autě máme mechanický, ručičkový typ tachometru nebo novější digitální. Jakmile přestane ukazovat nebo začne ukazovat nereálné hodnoty, je potřebná oprava tachometru a jeho odborná kontrola, aby opět ukazoval to, co má. Výmluvy na to, že jste jeli rychle, protože vám nefunguje tachometr, rozhodně neobstojí.

Běžná závada

Rozbitý tachometr není taková vzácnost, jal by se mohlo zdát. Standardní závady jsou ručičky, které lítají po celém tachometru a ukazují co chtějí nebo vypadlé body na displeji, takže se stává nečitelným. Nefunkční tachometr nám sice nijak nezmění jízdní vlastnosti auta, ale zvýší riziko rychlé jízdy a možnosti ztráty kontroly nad vozidlem při rychlém průjezdu třeba zatáčkou. Platí pravidlo, že pokud neznáme rychlost, kterou jedeme, podvědomě zrychlujeme a tak jedeme vyšší rychlostí, než jsme zvyklí. Funkční tachometr je tak nutný především kvůli bezpečné jízdě. V případě potřeby lze i přeprogramovat procesor řídící jednotky nebo nastavit původní hodnoty, což využijete třeba při výměně přístrojové desky.

Pokud se tak objeví jakékoli problémy s tachometrem, vyrazte raději včas za odborníky. Když už tam budete, využijte čas a nechte si vyrobit náhradní autoklíče, kdybyste ty své někdy ztratili nebo se také poškodili.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist