Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Další rychlonabíjecí stanice v Praze

Auto Jarov, autorizovaný prodejce vozů značky Volkswagen, nabízí ve svém areálu v Praze-Jarově i Kunraticích, ve spolupráci s Elektromobilitou ČEZ, novou veřejně přístupnou rychlonabíjecí stanici pro majitele vozidel s elektrickým pohonem. Jedná se o dvě z pěti nejnovějších nabíjecích stanic Elektromobilita ČEZ, které byly v poslední době zprovozněny v České republice. Tuto službu mohou využívat desítky řidičů elektricky poháněných vozů, nejen značky Volkswagen.

Nové rychlonabíjecí stanice Elektromobilita ČEZ byly vybudovány v areálu prodejce značky Volkswagen Auto Jarov: ulice Osiková 2, Praha 3 stejně jako v Praze-Kunraticích na adrese Vídeňská 126, Praha 4. Jsou to dvě z pěti nejmodernějších nabíjecích stanic pro elektricky poháněná vozidla v České republice.

Nové rychlonabíjecí stanice v areálu Auto Jarov je standardně vybavena konektory DC dle nabíjecích standardů CHAdeMO a CCS, které umožňují proces nabíjení s výkonem až 50 kW. Dále je k dispozici nabíjení AC (střídavým proudem) se standardním konektorem (zásuvkou) Mennekes, který zvládne nabíjení s výkonem až 22 kW. Nabíjení stejnosměrným proudem pomocí konektorů DC zajistí dosažení 80 % kapacity akumulátoru elektromobilu za 20 až 30 minut.

Elektromobilita ČEZ buduje síť rychlonabíjecích stanic v České republice od roku 2012 a v současnosti provozuje nejrozsáhlejší síť zařízení pro veřejné nabíjení elektromobilů. Kromě 23 rychlonabíjecích stanic mají řidiči ekologicky poháněných vozidel k dispozici i 50 stanic tzv. normálního nabíjení. Nabíjení je zpoplatněno na bázi paušálních plateb a při využívání celé sítě nabíjecích stanic se uživatel před nabíjením identifikuje kartou RFID.

V roce 2015 bylo v České republice registrováno celkem 91 nových osobních vozů Volkswagen s elektrickým pohonem. Kromě modelů e-up a e-Golf s čistě elektrickým pohonem, napájeným ze sady akumulátorů Li-Ion, nabízí značka Volkswagen také hybridní modely Golf GTE a Passat GTE s možností externího nabíjení. 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist