Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Hodí se celoroční pneumatiky na váš vůz?

Ušetřit čas i peníze za přezouvání 2x ročně, to je snem každého majitele auta. Celoroční pneumatiky vám každoročně ušetří přibližně 1 500 Kč, nejprve ale zvažte, zda jste správný adept na jejich pořízení. Podmínky na našem území nahrávají celoročním pneu!

Celoroční pneu a jejich výhody

  • Jediná sada celoročních pneumatik

Celoroční pneu pořídíte v jedné sadě a tu používáte až do doby, než se dezén sjede na hloubku pod stanovené zimní minimum, což jsou 4 mm.

  • Rozmary počasí vás nepřekvapí

Není výjimkou, že po přezutí na letní pneu přijde aprílové počasí a s ním ledovka a sněžení. Nebo se naopak po přezutí na zimní oteplí až do Vánoc a vy si tak opotřebováváte pneumatiky na nevhodném povrchu. Celoroční pneumatiky neřeší nečekané výkyvy počasí a dokáží se přizpůsobit.

Přezouvání pneuS celoročními pneumatikami si celou tuto „legraci” můžete ušetřit.

  • Už dost přezouvání

Přezouvání na letní/zimní vás stojí nejen peníze, ale také čas a mnohdy i nervy, neboť v daném období jsou dlouhé čekací lhůty na volný termín pneuservisu. Čas i finance můžete využít jinak, protože vás se fronty na přezutí týkat nebudou.

  • Nepotřebujete sklad

Čištění, uložení na vhodné místo s optimální teplotou, dodržování zásad skladování pneumatik, toho všeho budete ušetřeni. To je velká výhoda hlavně i pro ty řidiče, kteří nemají vhodný prostor pro skladování a platí každou sezónu za uskladnění. Pneumatiky navíc stárnou i v době, kdy je nepoužíváte.

Nevýhody celoročních pneumatik

Abychom zůstali objektivní, celoroční pneu mají i své nevýhody, které mohou být pro mnohé řidiče překážkou.

  • Vlastnosti celoročních pneumatik

Pokud jezdíte hlavně v létě a při nepříznivých zimních podmínkách necháváte raději auto v garáži, nepředstavují běžné celoroční pneu žádný problém. Pokud ale jezdíte často a jste nuceni vyjet za každého počasí, doporučuje se vybavit vozidlo kvalitními zimními pneumatikami, které mívají například na sněhu a ledu zpravidla lepší vlastnosti. Ovšem moderní technologie už překonávají i tyto rozdíly, jak se můžete přesvědčit například u některých modelů celoročních pneumatik Michelin.

  • Opatrnost je na místě

Zůstaneme ještě chvíli u běžných celoročních pneumatik bez speciálních úprav. Připravte se na to, že jejich brzdná dráha bude delší než v zimě na zimních pneu a v létě na letních pneu. Zvýšená opatrnost je tedy důležitá, hlavně na sněhu, ledu a za mokra. Agresivní jízdou na celoročních pneumatikách se vystavujete většímu riziku, než když přezouváte.

Jsou tedy pro vás celoroční pneumatiky vhodné? 

Shrneme to jednoduše. Celoroční pneu si pořiďte v případě, že nejezdíte ročně desetitisíce kilometrů, můžete si dovolit za nepříznivých podmínek nechat vozidlo odpočívat a dovedete přizpůsobit jízdu okolním podmínkám. Vhodnější jsou pro jízdu po městě, kde se komunikace udržují a už tak trochu víte, co můžete čekat. I tak vždy vybírejte kvalitní celoroční pneumatiky, které se svými vlastnostmi co nejvíce přibližují pneumatikám určeným pro obě období.

Zdroj fotografií: Depositphotos.com, Pixabay.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist