Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

I.S.R. Racing byl blízko stupňům vítězů

Výsledek těsně pod stupni vítězů a nejrychlejší kolo závodu – takové bylo účinkování I.S.R. Racingu na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet v rámci třetího podniku Blancpain GT Series Endurance Cupu.

Audi R8 LMS českého týmu v tomto důležitém závodě před 24h ve Spa-Francorchamps znovu ukázala svůj potenciál a konstantní výkonnost. Vrcholný závod sezóny se pak pojede 28.-31. července.

Franck Perera, Hanry Hassid a Philippe Giauque tento víkend zářili, především pak svou rychlostí v závodě. Po dobrém výkonu v kvalifikaci, ve které skončili pátí v kategorii PRO-Am, jim patřilo na startu místo v šesté řadě. Do závodu startoval Henry Hassid, Phillippe Giauque od něho vůz přebíral ve chvíli, kdy se jelo pod žlutými vlajkami, a následně předával vůz Francku Pererovi pro závěrečný stint. Perera nasadil tempo, kterému většina jeho soupeřů nestačila. Díky skvělému výkonu zajel i nejrychlejší kolo závodu 1:57,983. S blížícím se cílem přišel bohužel také defekt, který posádku Audi #74 vyřadil z boje o stupně vítězů. Čtvrté místo v kategorii PRO-Am a 15. místo v absolutním pořadí znamená, že trio českého týmu je aktuálně druhé v hodnocení PRO-Am Cupu a I.S.R. Racingu patří třetí místo v hodnocení týmů.

Posádka Audi #75 kategorie PRO tvořená Marlonem Stockingerem, Frankem Stipplerem a Filipem Salaquardou rovněž podala kvalitní výkon. Po skvělém čase ve volném tréninku se Stockinger poprvé v kariéře probojoval do Q3. Mladý nováček korunoval svou snahu časem 1:58,172, aniž by zbytečně riskoval, a patřilo mu místo uprostřed pole. Do závodu startoval Filip Salaquarda a kvůli žlutým vlajkám prodlužoval svůj stint na maximum. Tahle změna strategie dovolila Franku Stipplerovi a Marlonu Stockingerovi získat několik pozic a probojovat se na konečné 11. místo, když penalizace průjezdu boxovou uličkou vyřadila posádku Audi #75 z Top 10.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist