Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Jak funguje LCD display a kde vyberete ten správný

Zajímá vás, jak funguje LCD displej, který najdete snad u většiny zařízení? V takovém případě se začtěte do následujícího článku, kde se navíc dozvíte, jaké jednotlivé druhy existují. V závěru nechybí ani doporučení na internetový obchod, kde si můžete pořídit LCD display pro své vlastní tvoření či opravu rozbitého zařízení.

Jak funguje LCD displej

U velké většiny moderních přístrojů dnes najdete displej. Ten slouží k ukazování určitých hodnot, parametrů a pro pohodlnější možnosti nastavení. Ve většině případů se jedná právě o LCD displeje. Mohou mít totiž skutečně malé rozměry, takže takový LCD display bez problémů umístíte i do menšího zařízení. Princip fungování je v zásadě jednoduchý a zároveň elegantně geniální.

Pro čtení klasického jednoduchého jednobarevného LCD displeje je potřeba vhodné podsvícení. To většinou bývá v odstínech zelené, ale případně i modré. Podle svého názvu, který v překladu znamená displej z tekutých krystalů však hlavní zobrazovací funkci a předávání informací mají právě malinké krystalky. Jakmile do nich začne proudit napětí, zobrazí odpovídající hodnotu či nápis. Když se k tomu přidají i barevné pixely, snadno se dosáhne barevného displeje mnohdy i s velmi dobrým rozlišením.

Několik druhů LCD displejů

Když si vyhledáte LCD display, zjistíte, že má hned několik různých podob a variant. Není se čemu divit a tato možnost široké nabídky přináší mnoho způsobů, jak získat přesně to, co zrovna potřebujete za příznivou cenu. V první řadě si tak ujasněte, co od LCD displeje očekáváte. Zda má být plně barevný se schopností zobrazovat jednotlivé detaily, nebo jestli si vystačíte se základní variantou podsvícenou jednou barvou, kde se budou ukazovat čísla či písmena.

V nabídce najdete oblíbené digitální LCD displeje, které mají celou řadu použití a potěší svou příznivou cenou. Dražší, ale propracovanější řešení s většími možnosti pro využití nabízí grafické LCD displeje, které si poradí i se zobrazením obrázků a podobně. Většinou bývají barevné, takže nabídnou skutečně vysokou úroveň. Pro jednoduchá zařízení zase bohatě postačí alfanumerický displej, na kterém budou vidět čísla a písmena.

Pořiďte si LCD displej přes internet

Zaujal vás LCD display a chcete s ním zkusit vybavit některé vlastní zařízení? V takovém případě ho jednoduše seženete na internetovém obchodě společnosti TME. Zde si s pomocí přehledného filtrování rovnou vyberete displeje, které splňují vaše nároky. Následně zbývá vybrat konkrétní kousek, který si pořídíte. Nákup je možný již od jednoho kusu, ale pokud plánujete větší výrobu, rozhodně se vyplatí objednat větší množství, protože v takovém případě poměrně výrazně ušetříte.Přiobjednat můžete také další součástky, jako jsou světelné zdroje, akumulátory, spínače, diody, krabičky či nejrůznější mechanické prvky a podobně. 

Zdroj foto: Tme.eu, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist