Platím si povinné ručení i havarijní pojištění. Ačkoliv je to druhé vlastně dobrovolné, v Česku je v podstatě nepsaným pravidlem si ho také platit. Nedivím se – všichni chceme být chránění pro případ krádeže, rozbitého okna, pádu stromu atd. Ale zpět k povinnému ručení.
Jelikož jde o povinný produkt, existuje celá řada pojišťoven, u nichž si ho můžete sjednat. Dnes už není potřeba chodit nikam na pobočku pojišťovny, veškeré informace zjistíte online a online si ručení rovněž zařídíte. Všechno vám přijde e-mailem, v případě zelené karty poštou. A tak jsem se i já pustil do pátrání.
Chtěl jsem najít výhodnější povinné ručení
Když jsem si pořizoval nové auto, sjednal jsem si povinné ručení přímo v autosalonu. Nabídli mi ho a já kývl, protože jsem si myslel, že si tím ušetřím starosti. Ano, ušetřil jsem, ale nabídka nebyla příliš výhodná, což jsem zjistil hned o pár týdnů později.
Tehdy jsem začal pátrat a přečetl si článek Jak změnit pojišťovnu na povinné ručení. Dozvěděl jsem se, že můžu pojišťovnu změnit do dvou měsíců od uzavření smlouvy, tuto lhůtu jsem ještě stíhal. Bylo ale třeba vyřešit otázku, jakou novou pojišťovnu vybrat?
Nejpohodlnější je srovnat si nabídky online
Proč kontrolovat zvlášť nabídky jednotlivých pojišťoven, když je lze všechny srovnat na jednom místě? Na jednom místě můžete vidět ceny povinného ručení od Allianz, UNIQA, ČPP, Generali, ČSOB, Direct, Kooperativy, Slavie, Pillow a dalších pojišťoven. Stačí zadat typ vozidla, způsob jeho užití, údaje o vás a také o bonusu za jízdu bez nehod. Zřejmě víte, že pojišťovny nabízí lepší ceny za povinné ručení řidičům, kteří jezdí bez nehod.
A kde toto srovnání provést? Já jsem využil web Kalkulackapojisteni.com. Plánuji ho využít i pro srovnání cen cestovního pojištění, zároveň je tam možné porovnat pojištění majetku a životní pojištění. Proč platit více, než musím?
Zdroj foto: Kalkulackapojisteni.com, Pixabay.com