Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Jak nakoupit a vybrat střešní nosič

Blíží se čas dovolených a spousty z vás na ni vyrazíte autem. Ať už na českou klasiku do Chorvatska či Bulharska, nebo do dalších evropských zemí. Případně pokud pojedete jen pod stan na Máchovo jezero či k babičce na Slovensko, i pro tuto cestu se vám bude hodit mít o dost více místa, než má zavazadlový prostor vašeho auta. Ideálním řešením takové situace je střešní nosič. Pokud jste si nezakoupili auto s hagusy, měli byste to rychle dohnat, protože už tento rok můžete ocenit přínos tohoto autodoplňku.

Se střešním nosičem se totiž pojí spousty dalších výhod, které se dají využívat celoročně. Na střechu lze umístit stojan na kola, nebo i autobox, do kterého se vám vejde hodně věcí od tašek a kufrů přes surfové prkno nebo snowboard až po lyže.

Velkou výhodou je, že stačí, abyste si na auto nechali dodělat podélníky (hagusy). Z dalších věcí už vám bude stačit třeba jen jedna, zbytek si můžete běžně zapůjčit. Nicméně pokud je budete potřebovat častěji, rovnou je kupte.

Základem jsou podélníky (hagusy)

Abyste na autě mohli používat střešní nosiče na kolo, nebo autobox, musíte mít na vozidle nejdříve namontované podélníky, takzvané hagusy. Některé vozy je mají ve své výbavě přímo z automobilky, na jiné je potřeba si je nechat dodělat. Kvalitní podélníky lze v dnešní době sehnat za příznivé ceny, není to tedy příliš veliký výdaj. Hagusy se na střechu automobilu montují napevno a nelze je žádným snadným způsobem sundávat. Na ně pak lze rychle a pohodlně upevnit skoro každý náklad za použití příčných nosičů, které upevňují právě na hagusy. Vybírat je musíte podle modelu a roku výroby. Vždy je dobré se poradit s odborníky ve specializovaných prodejnách. Potom už jen stačí si dokoupit příčníky na hagusy.

Podle čeho vybrat ty správné střešní nosiče

Když už máme na autě ty správné hagusy, je čas si vybrat správné střešní nosiče, které budou vyhovovat našim potřebám. Vybírat můžete z široké nabídky na trhu. Důležitá je praktičnost a dobrý design, který by měl vždy ladit k vašemu autu. Velký důraz u střešních nosičů klademe na kvalitu, funkčnost a bezpečnost. Tento doplněk by vám měl usnadňovat a zpříjemňovat cestování, ne naopak. Střešní nosiče si proto vybírejte od renomovaných firem, u nichž máte jistotu dobrého konstrukčního provedení, na výběr velké množství povrchových úprav a spousty možností uchycení.  

Vybírat si můžete z  klasických i magnetických nosičů. Klasické střešní nosiče můžete namontovat na kterékoli auto vybavené podélníky (hagusy). Lze je snadno namontovávat a kdykoliv opětovně sundávat. Řadí se mezi nejběžnější, co do použití a ceny. Dalším typem jsou magnetické nosiče, které jsou určeny převážně na přepravu snowboardů a lyží. Jejich použití závisí na typu vozu, dají se přidělat jen na střechy umožňující přichycení magnetem.

Střešní boxy

Samostatnou kapitolou jsou střešní boxy, občas nazývané autoboxy. Je to hlavně bezpečný a zároveň elegantní způsob přepravy nákladu větších rozměrů, případně dalších věcí, které se nám už jen nevejdou do auta nebo kufru, nebo chceme mít jen více prostoru pro cestující. Autoboxy lze snadno a bezpečně uchytit na střešní nosiče a pohodlně se vám tam vejdou objemnější zavazadla, kočárky, lyže, snowboardy, surfy a spousty jiných všemožných věcí. Autoboxy jsou k dostání v různých velikostech, a je třeba, abyste si délku a šířku vybírali podle střechy vozu. Seženete je i v různých barvách, s různým uspořádáním vnitřního prostoru a provedením zámku. Díky vhodnému boxu budete mít svá zavazadla zcela v bezpečí a ve voze dostatek místa pro příjemné cestování.

Nosiče kol

Nosiče kol jsou dalším vhodným doplňkem. Ohledně nosiče kola je potřeba zvážit, jestli se hodí k vašemu typu vozidla, abyste se k nim pohodlně dostávali. Už před koupí mějte rozmyšleno, kolik kol chcete vozit, aby vše bylo zabezpečené.

Kam si zajít pro střešní nosiče

Střešní nosiče BöHM prodávají a půjčují autoboxy, střešní nosiče, autonosiče, autozahrádky, držáky na kola, autoboxy na lyže, transparenty taxi, surfy, lodě a lyže – THULE, BöHM, NEUMANN, HAPRO, WESTFALIA, HAKR a dalších. Navíc provádí montáže, servis a opravy podélných nosičů.

 

Více naleznete na www.stresninosice.cz.

 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist