Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Jak připravit auto na prodej

Rozhodli jste se prodat svůj vůz a chcete za něj utržit adekvátní částku? Pak je potřeba udělat pár nezbytných úkonů, které vám zaručí hladký průběh odkupu. V rámci přípravy prodeje automobilu nedoporučujeme pouštět se do zbytečně velkých investic, které se vám už v konečné ceně nemusí tak moc projevit. Málokdo vám totiž uvěří, že jste před samotným prodejem měnili olej, dávali nové součástky a prováděli rozsáhlejší úkony v podobě oprav.

Příprava auta na prodej je hlavně o základních úkonech, díky kterým si od vás kupující vůz nakonec vezme. Důležité je mít v pořádku veškeré papírování. Od údajů v technickém průkazu přes pravidelné servisní kontroly až po výměny olejů a kapalin. Nemáte-li přesné údaje o najetých kilometrech prokazatelně doloženy, raději uvádějte stav nezjištěn. Vyvarujete se tak možného podvodu. Právě stočený tachometr bývá nejčastějším prohřeškem na trhu s ojetinami. Dále si překontrolujte VIN kód a číslo motoru, aby vše souhlasilo dle specifikace.

Starejte se o auto celoročně

Ideální je, když se o svůj vůz staráte celoročně. Na automobilu je to vždy znát a díky tomu může být cena daleko vyšší. Dobrý technický stav vozidla je totiž základním parametrem pro jeho hladký prodej. Lepší ceny můžete docílit i tím, že budete mít auto pravidelně garážované. Míra opotřebení se také pozná podle součástek motoru a interiérového vybavení vozu. Například sešlapané pedály, ohmataný volant, zašlá řadicí páka a ovládací knoflíky.

Vizuální stránka rozhoduje

Vizuální stránka prodávaného vozidla patří mezi ty hlavní položky, které o koupi rozhodují. Automobil se kupujícímu musí líbit už na první pohled. Mějte tedy vůz kompletně a kvalitně umytý i s motorem. Největší škrábance nechte profesionálně odstranit, malé dolaďte korektorem. Rozhodně neprodávejte vůz s ojetými pneumatikami, zbytečně by ztrácel na ceně. Auto mějte celkově vyluxované. Vyleštěte všechny důležité součástky v interiéru. Opláchněte i litá kola či plechové disky.

Zapomenout byste neměli ani na vyklizení kufru a všech odkládacích ploch. Má-li váš vůz z provozu prasklinu na skle, je nezbytná výměna čelní skla. To je často podceňováno, a přitom se takový vůz nesmí oficiálně účastnit silničního provozu.

Tak hodně štěstí při prodeji!

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist