Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Jak vybrat nové pneu ve 4 krocích

Výběr nové sady pneumatik v mnohém připomíná nákup nového auta. Máte na výběr z mnoha možností a každá nabízí jiné výhody. Informací je navíc často tolik, že je snadné se v nich ztratit.

Na celém světě byly jen za loňský rok prodány pneumatiky v hodnotě neuvěřitelných 106 miliard amerických dolarů (při převodu na koruny bychom se nejspíš ani nedopočítali). Lidé sice nakupují pneumatiky ve velkém, na jejich výběru je ale rozhodně potřeba dát si záležet.

Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás jednoduchý návod se 4 kroky, který vám pomůže.

1. Rozhodněte se mezi protektory a novými pneu

Používání protektorů (což jsou v podstatě zrenovované použité pneumatiky) se zpravidla příliš nedoporučuje. Přesto existují případy, kdy tento typ pneumatiky může přijít vhod. Například když poškodíte a následně vyměníte jednu pneu v jinak plně funkční sadě kvalitních značkových pneumatik (jako jsou například pneu Michelin nebo Continental).

Přesto je s ježděním na protektorech spojena celá řada rizik a jízda s nimi rozhodně nedosahuje úrovně srovnatelné s kvalitním novým značkovým obutím na auto. Pokud potřebujete kompletně vyměnit sjeté pneu, volte zcela novou sadu od prověřeného výrobce pneumatik, ideálně jednu pro zimní a jednu pro letní sezónu.

2. Berte ohled na okolní podmínky

I sebekrásnější pneumatika vám bude k ničemu, pokud je určená pro osobní auto a vy řídíte 4x4. Buďte praktičtí a ujasněte si, jakým autem (a v jakých podmínkách) budete jezdit. A myslete také na to, že české silnice na některých místech připomínají spíš tankodrom.

Vliv samozřejmě mají i povětrnostní podmínky, které se v průběhu roku mění, a proto je potřeba pamatovat na výměnu sezónních pneumatik. Zákon sice předepisuje pouze povinnost zimních pneu, jezdit na nich i v letních měsících však může být neekonomické i nebezpečné.

 

Zdroj: https://pixabay.com

V zimních měsících ze zákona platí povinnost používat zimní pneumatiky. Mějte proto připravenou i sadu zimních pneumatik a zavčas na ně přezujte.

3. Ujasněte si, jaký styl jízdy vám vyhovuje

Každý z nás má jistě za volantem co zlepšovat. Může jít třeba o zvyk prudce brzdit (a pak stejně rychle startovat) na semaforech. Tím ovšem dáváme pneumatikám pořádně zabrat a jedná se o významný faktor při jejich rychlejším opotřebení. Plynulost jízdy totiž nejen snižuje rizika na vozovce, ale i provozní náklady.

Pokud jezdíte stylem brzda–plyn, určitě to zohledněte při výběru nových pneumatik a vybírejte pneu odolné proti opotřebení.

 

Zdroj: https://pixabay.com

Prudké brzdění na červenou snižuje bezpečnost silničního provozu, ale způsobuje i rychlejší opotřebení pneumatik.

4. Zlepšete své povědomí o pneumatikách

Bez technických znalostí se žádný zkušený řidič neobejde. Zjistěte si proto co nejvíc informací o svém autě a jeho údržbě, pod kterou spadá i výběr vhodných pneumatik.

Pro informace o nových trendech ve světě pneu sledujte specializované blogy, případně se poraďte s odborníky v pneuservisu.

 

Description: Při výběru nové sady pneumatik máte na výběr z mnoha možností. Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás jednoduchý návod o 4 krocích.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist