Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Je všude kolem nás, víte ale, jak LCD technologie funguje? Co je LCD display?

LCD displaye jsou typem displejů využívajících technologii tekutých krystalů. Jak fungují a kde všude se s nimi setkáme?

Co je LCD display

LCD display je ploché zobrazovací zařízení. Jeho technologie je založena na určitém počtu pixelů, jež jsou seřazeny před zdrojem světla či reflektorem. Pixely mohou být monochromatické či barevné. Jejich počet je limitován samotnou velikostí displaye. Tyto pixely se skládají z tzv. tekutých krystalů. Tyto krystaly mohou mít několik fází. Pro LCD je však stěžejní fáze tzv. nematická. Typické je pro ni to, že krystaly se rovnají svou osou podle polární orientace. Tohoto chování můžeme využít a přesně usměrňovat paralelní uskupování.

Konstrukce LCD

Konstrukce LCD je tedy založena na tom, že se vrstva krystalů vloží mezi dvě zarovnávací vrstvy. Tyto vrstvy jsou opatřeny drobnými paralelními drážkami. Je důležité, aby drážky jedné vrstvy byly kolmé na drážky vrstvy druhé, což způsobí právě specifické vyrovnání krystalů. Dochází tak ke zkrutu krystalů. Praktický dopad tkví především v tom, že větší zkrut znamená i vyšší kontrast displaye. Pokud necháme touto strukturou navíc projít světlo, krystaly světlem otočí tak, jako jsou natočeny i samy.

Kde se využívají LCD displaye

Zatímco ještě před zhruba 15 lety stále dominantní technologii tvořilo CRT, již tehdy bylo zřetelné že LCD má značný potenciál a v čase CRT nahradí. LCD technologie je dnes již nepostradatelnou součástí každodenního života. K jejímu komerčnímu rozšíření došlo zejména pod vlivem výroby notebooků. Původní robustní CRT obrazovky se svými vlastnostmi do kompaktních zařízení absolutně nehodily. V současnosti nalezneme technologii LCD nejen v přenosných počítačích, ale již i v klasických monitorech. LCD našly využití taktéž v televizorech a i přes nástup plazmových obrazovek v tomto segmentu stále dominují.

Produktová nabídka TME

Je tak nasnadě, že průmyslové podniky se bez dodávky těchto součástek v současných podmínkách prakticky neobejdou. To reflektuje i nabídka LCD displayů, které na trh distribuuje značka TME. Přehledné filtrování parametrů dovoluje ihned najít mezi velkým množstvím produktů ten správný pro dané využití. Právě důraz na rozsáhlou a zároveň rozmanitou nabídku je bezesporu jednou z klíčových výhod celé značky.

Rozmanitost ostatně patří k důležitým hodnotám nejen z pohledu produktů, ale i všech zaměstnanců. V Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. se jednoznačně ctí známé pravidlo, že práce je podstatnou, avšak nikoli jedinou složkou života. Intenzivní podpora kreativity každého jednotlivce je hybnou silou, která celou značku posunula tam, kde je dnes. Z nápadů se zrodily ceněné produktové inovace, které jí umožnily se vypracovat na post jedné z předních společností svého oboru.

Zdroj foto: Tme.eu, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist