Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

K čemu se používají svorkovnice

Svorkovnice se používá pro vytvoření specifického typu spojení vodičů, které je podobné konektoru. V čem se od něj liší a jak svorkovnice rozdělujeme?

Co je svorkovnice a k čemu slouží

Svorkovnice má podobu modulárního bloku s izolovaným rámem. Skládá se z upínacího dílu a vodivého pásu. Typicky se montuje na DIN lištu. Využívá se pro vytvoření rozebiratelného spoje vodičů. Vytvářet jej však může pouze kvalifikovaný odborník. Spojení konektorem je obdobné, liší se však v tom, že rozpojit a zase spojit jej může i laik. Podobně je tomu u zásuvek, které lze spojit a rozpojit bez jakýchkoli specializovaných dovedností. Spojení svorkovnicemi se realizuje za účelem vytvoření dlouhodobého spoje. Proto musí být adekvátně bezpečné. Z tohoto důvodu je nepřípustný amatérský postup odizolování a zatočení obou vodičů dohromady a užívání svorkovnic je nezbytné. Spojení vodičů s pomocí svorkovnic je nejen bezpečnější, ale umožňuje i lepší organizaci. Rozvod z jednoho vstupu na vícero výstupů tímto způsobem je rovněž pohodlně proveditelný i ekonomický.

Rozdělení svorkovnic

Současný trh nabízí různé typy svorkovnic. Většina z nich je modulární. Jednotlivé produkty se od sebe liší se dle způsobu připojení nebo konstrukce.

Dle konstrukce lze svorkovnice dělit na:

  • svorkovnice řadové
  • svorkovnice lustrové (zlidověle označované jako „čokolády“)
  • svorkovnice do DPS
  • přístrojové svorkovnice

Dle způsobu připojování vodičů je dále rozdělujeme na:

  • svorkovnice pájecí
  • svorkovnice s plochými kolíky
  • svorkovnice se šroubovými svorkami
  • svorkovnice s pružinovými svorkami

Kde se svorkovnice využívají

Svorkovnice mají tedy své pevné místo ve sféře elektroinstalací. Používají se pro distribuci elektrické energie.Setkat se s nimi můžete především ve sféře profesionální, nicméně svorkovnice se uplatňují i v běžných domácnostech a s dodržením bezpečnostních zásad při jejich montáži se jedná o volně prodejný sortiment dostupný i amatérským kutilům. Běžně je možno je najít například v domovních i průmyslových rozvodech. Slouží rovněž u připojení kabelů k elektrickým spotřebičům.

Nejen svorkovnice v portfoliu TME

Jak tedy vyplývá z předchozích informací, se svorkovnicemi se lze v praxi setkat často. Jedná se proto o samozřejmou součást portfolia dodavatelů elektroinstalačního materiálu. Důkazem je taktéž značka TME. Ta má ve svém produktovém katalogu velmi širokou nabídku svorkovnic a dalších nástrojů a součástek pro elektrotechniku a další příbuzná odvětví. Řádově se jedná o několik tisíc položek. V současnosti je proto původem polská společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. právem považována za jednoho z předních evropských distributorů. A to nejen pro šíři sortimentu. Za zásadní přednost značky TME lze považovat i vysokou orientaci na zákazníka, proklientský přístup a flexibilitu při vyřizování objednávek. Stejně tak dbá TME na otevřenou a transparentní komunikaci s klienty. Důležitou hodnotu v rámci fungování rodinné značky představuje i ochrana životního prostředí.

 

Zdroj foto: Tme.eu, Pxabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist