Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Kalkulačka povinného ručení vám ušetří peníze

Jednou z nejméně oblíbených pojistek je bezesporu povinné ručení. Možná už slovo povinné na mnohé z nás nepůsobí zrovna dobře, nicméně uzavřít jej je skutečně nezbytné. Jen pro upřesnění, jedná se o pojištění, které vychází ze zákona č. 354/2014 Sb. Uzavřít si jej musí každý majitel motorového vozidla s tím. Neučiní-li tak, hrozí mu poměrně vysoká pokuta, jež může dosáhnout až na 40 000 korun. Ještě mnohem horší situace může potkat majitele vozu v případě, že způsobí dopravní nehodu a dojde ke škodě na cizím vozidle nebo zdraví. Z těchto důvodů se zaměříme na výběr povinného ručení. Jak zvolit do nejvýhodnější?  

Jaká rizika dokáže pokrýt povinné ručení?

Odpověď na tuto otázku je velmi důležitá, protože mnozí lidé si myslí, že tato pojistka dokáže pokrýt veškeré škody. Není tomu tak. Vztahuje se především ke škodám, jež vzniknou na cizím vozidle. Stejně tak kryje i náklady spojené s trvalými následky cestujících. Platí se z něj také škody vzniknuvší na majetku druhé osoby, svodilech či plotech. V neposlední řadě kryje i ekologickou havárii.

Co povinné ručení nekryje?

Jestliže způsobíte škodu vašemu vlastnímu vozidlu, pak na jakékoli platby pocházející z povinné pojistky zapomeňte. Museli byste mít uzavřené havarijní pojištění. Právě to se vztahuje na další situace. V případě, že vám automobil odcizí, nemáte také nárok na čerpání peněz z povinného ručení.

Porovnávejte online na kalkulačce

Na trhu se nachází spousta pojišťoven, které nabízejí různé ceny pojistek. I proto se vyplatí povinné ručení porovnávat. Výbornou volbou je v tomto ohledu Top-pojisteni.cz. Právě v tomto porovnávači si můžete velmi jednoduše srovnat povinné ručení u 8 nejznámějších pojišťoven. Srovnávač působí na trhu úspěšně již více než 10 let. Ušetřit na pojistném lze až 70 % a sjednat to pravé do pouhých 5 minut.   

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist