Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Komu se vyplatí pořídit si auto na stlačený zemní plyn (CNG)

Stlačený zemní plyn (CNG) je alternativní palivo, které je nejen cenově výhodné, ale také bezpečné, kvalitní a ekologické. A právě pro jeho ekologický přínos je teď čím dál častěji využíván v nákladní a osobní hromadné dopravě. Ale nejen tam, najdete ho hojně i ve firemních flotilách, kde se najezdí hodně kilometrů.

Při vysokém nájezdu kilometrů se totiž rychleji vrací vstupní náklady. Auta na CNG jsou o trochu dražší než ta na klasická paliva. Vyšší pořizovací cena se vrací odhadem nad 50.000 km nájezdu.

Stlačený zemní plyn (CNG) je kvalitní a bezpečné palivo

CNG se řadí mezi velmi kvalitní paliva, čemuž odpovídá poměrně vysoké oktanové číslo, jež se pohybuje na hodnotě mezi 120 –130 oktany. Naproti tomu se třeba LPG pohybuje od 100 do 110 oktanů a klasický benzín je na hodnotách 87–100 oktanů. Pro laiky připomínáme, že čím více oktanů palivo má, tím je kvalitnější.

Stlačený zemní plyn se řadí mezi bezpečnější paliva. Má totiž až dvojnásobnou teplotu vzplanutí oproti naftě a benzínu. CNG je také lehký, proto při úniku je v prostorách snadno odvětratelný. S vozy na CNG pohon lze parkovat v moderněji vybavených garážích (s odvětráváním), což s LPG nelze.

Plnicí stanice na CNG

Otázka zní: budu mít kde tankovat? CNG stanice mají v České republice rostoucí trend. Aktuálně je k dispozici více jak stovka veřejných čerpacích stanic. Obsluha při tankování je velmi jednoduchá a podobá se čerpání klasických paliv, co do ovládání i času potřebného na tankování.

Patříte-li k náročnějším klientům, nebo k firmám, co chtějí mít ve flotile auta na CNG, lze si pořídit i malé plnicí zařízení na stlačený zemní plyn pro vlastní potřebu.

Vyplatí se pořídit si auto na CNG?

Najezdíte-li za rok opravdu hodně kilometrů, pak není potřeba se moc rozmýšlet... Kdo by dnes nechtěl jezdit s autem až za polovinu nákladů na paliva? Navíc je tu další přínos, a to v podobě ekologického provozu, jenž je v dnešní době také velmi důležitou přidanou hodnotou. Což platí jak u jednotlivců, tak u firem.

Chcete-li se dozvědět ještě něco navíc o alternativních palivech, podívejte se na E.ON video pod naším článkem.


Zdroj foto a video: Eon.cz, Škoda Auto, Volvo

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist