Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Mercedes-Benz Generation EQ

Mercedes Benz představil další studií „Generation EQ“ sportovního SUV/kupé s elektrickým pohonem napájeným z akumulátorů. Dynamický vnější design s novým „elektrickým“ estetickým pojetím umocňuje zaměření na výkonný elektrický pohon. Vysokou jízdní dynamiku zajišťují dva elektromotory, jejichž systémový výkon lze díky modulárním akumulátorovým komponentům zvýšit až na 300 kW, společně s trvalým pohonem všech kol.

S dojezdem až 500 kilometrů a pro značku Mercedes-Benz typickými silnými stránkami v oblastech bezpečnosti, komfortu, funkčnosti a konektivity splňuje EQ veškeré požadavky kladené na moderní, trvale udržitelnou mobilitu. Také uvnitř nabízí vozidlo inovativní řešení, mimo jiné zcela nový koncept interiéru. „Generation EQ“ slaví světovou premiéru na Pařížském autosalonu a je předzvěstí zcela nové produktové značky Mercedes-Benz pro elektrickou mobilitu, EQ.

Nová generace elektromobilů bude založena na platformě, která je vyvíjena speciálně pro modely s elektrickým pohonem napájeným z akumulátorů. Tato technika je v každém ohledu rozšiřovatelná a použitelná pro rozmanité modely. Rozvor a rozchod kol, jakož i všechny ostatní systémové komponenty, zejména akumulátory, jsou díky modulární systémové platformě variabilní. Koncept vozidla tak lze optimalizovat pro jakékoli požadavky elektricky poháněných modelů s napájením z akumulátorů, které jsou orientovány na budoucnost. Základní platforma je vhodná pro SUV, sedany, kupé i další modelové řady.

Skelet karoserie je podobně jako u moderních sériově vyráběných modelů Mercedes-Benz vyroben z inteligentní kombinace různých materiálů, především oceli, hliníku a uhlíkových kompozitů. Tím jsou optimálně splněny požadavky na lehkou konstrukci, stabilitu a nákladovou efektivitu.

Monolitický základní tvar studie kombinuje geny SUV s charakterem dynamického kupé a náznakem karosářské verze Shooting Brake na zádi. Nízký a protažený pás bočních oken přispívá k působivě puristickým proporcím. Nové pojetí estetiky pro elektromobily se odráží v plynulých přechodech mezi leskle černou kapotou motoru, čelním oknem a tmavě tónovaným panoramatickým střešním oknem – tím vzniká napínavý kontrast s lakem v odstínu stříbrná Alubeam.

Sotva znatelné spáry na karoserii, zakryté stěrače, kamery místo zrcátek a upuštění od obvyklých klik dveří umocňují prodlouženou a dynamickou siluetu, vytvářejí dojem, jako by byl crossover kategorie SUV vyroben z jednoho kusu materiálu, a snižují aerodynamický odpor vzduchu. Záměrně redukovaný profil, široká ramena a velká 21“ kola z lehké slitiny vyvolávají dojem dynamiky již u stojícího vozu.

Označení EQ znamená „Electric Intelligence“ a je odvozeno od charakteristických hodnot značky Mercedes‑Benz, „emocí a inteligence“.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist