Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Moderní technologie nepotřebují dráty

U mnoha věcí je vidět rozdíl mezi novějším a starším na první pohled. U automobilů jsou tyto rozdíly velmi výrazné, pozná je i laik.

Schovaný klíč

Technologie a jejich vývoj jdou stále dopředu. V automobilovém průmyslu se stále zkouší, testuje a vyvíjí, aby jízda byla co nejbezpečnější a auto i jeho obsluha co nejpohodlnější. Doby, kdy se ručně musely odemknout každé dveře od auta zvlášť, sice pamatujeme, ale své auto klíčem v zámku už dnes odemyká málokdo. už jsou většinou za námi. Novější auta již mají dálkové ovládání centrálního zamykání, kdy jednoduše na plastové krytce ovladače stiskneme tlačítko a odemkneme všechny dveře najednou. U některých modelů je možné i otevřít samostatně jen kufr, třeba když chceme jen naložit nákup. S dálkovým ovládáním je často spojen i vystřelovací klíč, který se při nepoužívání do krytky schová, čímž ho chráníme proti vylomení nebo poškození.

Žádné kabely

Jako kousek plastu, který se vejde do dlaně, vypadají i autoklíče u moderních aut. V pravém slova smyslu to ale není klíč, protože auto se odemyká s keyless technologií pomocí signálu. Ten vysílá klíč a není tak nutné nic nikam zasouvat nebo na něco tlačit či mačkat, stačí se jen dostat do potřebné vzdálenosti. Přímý kontakt a potřeba drátů ale nemizí jen u odemykání aut, ale také u dalších funkcí. Pro nabíjení mobilů, GPS navigací nebo tabletů už v nových autech nepotřebujete USB zástrčky s dráty, které překáží při řazení i výhledu. Dokovací místo s QI bezdrátovou indukční nabíječkou je odkládací místo pro mobilní telefon, ale zároveň ho i nabíjí. Telefon se navíc hned po nasednutí s autem propojí, umožní tak volat a přijímat hovory přes centrální displej. Při opuštění auta vás vůz sám upozorní, že jste v něm svůj telefon zapomněli.

Chytré technologie a mobilní zařízení nás provází celý den a tak se jim musí přizpůsobit i autoprůmysl. Některé věci se stanou užitečnými a běžnými, jiné spíše upadnou v zapomnění jen jako nepraktický módní výstřelek.

Zdroj foto: Autoklicecz.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist