Doporučujeme

V kinech

od 25. listopadu :

KLAN GUCCI

Film je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu.

image_14698

Na co si dát pozor při koupi ojetého vozu?

Uvažujete nad koupí staršího automobilu? Ojeté vozidlo lze pořídit za poměrně výhodné ceny. Je ovšem nutné počítat s tím, že dříve či později bude nutné do takového vozidla investovat nějaké prostředky za opravu či preventivní výměnu některých dílů. Ceny oprav jsou samozřejmě různé a vždy záleží i na konkrétním modelu automobilu. Na co si při koupi ojetiny dát pozor, aby vás auto finančně nezruinovalo?

Zajímejte se o historii vozu i poruchovost

Některá auta jsou na opravu levnější, u jiných se mohou opravy velmi prodražit. Koupi ojetého vozidla je proto třeba důkladně zvážit. Nezbytností je zjistit si o konkrétním vozidle co nejvíce informací. Kromě stáří, technického stavu či počtu najetých kilometrů by nás měl zajímat samozřejmě i původ vozidla a jeho celková historie. Ideální je také pokud se od prodejce dozvíte, kdy bylo na vozidle co měněno či opravováno, např. kdy byly měněny provozní kapaliny nebo dány nové tlumiče.

Podle VIN kódu, který naleznete buď v technickém průkaze vozidla nebo přímo na jeho karoserii, lze zjistit například zda vozidlo nebylo havarováno. Tato informace pro vás může být rovněž podstatná. Může se totiž stát, že současný majitel či prodejce nemusí mít ani tušení o tom, že zrovna toto konkrétní vozidlo již bylo v minulosti havarováno.

 

Ojeté vozidlo se vyplatí nechat zkontrolovat

Stáří vozidla nutně nemusí znamenat poruchovost. Některá vozidla jsou k závadám zkrátka náchylnější než jiná. Mnohdy může být nutné po nějaké době u starších vozů měnit spojku. Její cena se pohybuje různě a ovlivňuje jí model a stáří vozu i značka náhradního dílu.

Často je nutné vyměnit i brzdy či pořídit nové tlumiče. Rozhodně se vám vyplatí nechat vozidlo zkontrolovat u automechanika ještě před koupí. Můžete tak předejít nevhodné koupi vozidla, které byste museli ihned po koupi servisovat.

 

 

Zdroj obrázku: Kokulina / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist