Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Na zimní dovolenou bezpečně a připraveně

S nástupem zimy a blížících se svátků jsme všichni v očekávání příjemných chvil a také dnů zaslouženého volna. Mnozí z nás zamíří na návštěvu k příbuzným nebo se vydají na hory. Pokud máte namířeno autem do zahraničí, může se vám hodit pár informací ohledně zimního silničního provozu.

Slovensko

Na Slovensku je zimní výbava aut podobná té u nás. Osobní auta musí mít zimní pneumatiky, pokud je na vozovce souvislá plocha sněhu nebo ledu. Liší se jen hloubka dezénu 3 mm.

Pro cestu do Tater doporučujeme sněhové řetězy, které musí být nasazeny na kolech s náhonem.

Rakousko

Hlavní sezóna zimních pneumatik je daná termínem od 1. listopadu do 15. dubna, pokud ale leží na silnicích sníh i mimo toto období, je vaší povinností mít je nasazené. Zejména v horských oblastech je důležité mít zimní řetězy. Zkontrolujte si, zda máte výstražný trojúhelník, lékárničku a reflexní vesty pro všechny pasažéry. Především cestou do Alp můžete narazit na tzv. IG-L zóny. Jsou to úseky se sníženou rychlostí z důvodu snížení emisí.

Itálie

V Itálii si používání zimních pneumatik či sněhových řetězů řeší jednotlivé provincie individuálně. Jsou regiony, kde je zimní výbava povinná již od poloviny října. Určitě neuděláte chybu, pokud v tomto období zimní pneumatiky budete mít. Jejich použití upravují speciální dopravní značky. Povinná výbava je obdobná jako v ostatních zemích. Osobní automobily mají povinnost celodenního svícení v tunelech a na dálnicích. Jednotná dálniční známka neexistuje, ale za použití dálnice se platí mýtné, obvykle kolem 6 EUR za ujetých 100 km.

Německo

Německo bývá při cestách na hory používáno jako tranzitní země. To ovšem neznamená, že by na nás neplatily místní předpisy. Zimní výbava zde není výslovně nařízena, ale měla by být v souladu s povětrnostními podmínkami. Dálnice jsou zatím stále bez poplatku. K povinné výbavě patří výstražný trojúhelník a lékárnička.

Francie

Ve Francii je zimní výbava pouze doporučená, pouze úseky, kde je povinná, jsou označeny zvláštní značkou. Totéž platí v místech, kde musíte mít sněhové řetězy. Ve Francii se platí mýtné při průjezdu mýtnými branami. Pro časté návštěvníky se vyplatí používání systému Liber-t, který umožňuje automatickou platbu.

Švýcarsko

Tohle byste určitě od této země nečekali, ale je to tak: zimní pneumatiky zde nejsou povinné. Pouze tam, kde to vyžaduje zvláštní značka, je musíte mít. Důležité je zde nezapomenout na celodenní svícení. Ve Švýcarsku je kromě poplatků za průjezd dálniční sítě zpoplatněn průjezd tunelů Great Saint Bernard a Munt la Schera.

Souhrnem bychom vám rádi doporučili: ať již pocestujete do kterékoliv z výše uvedených zemí, nebo se budete rekreovat u nás, vždy si řádně očistěte auto od sněhu a zkontrolujte nemrznoucí směs v ostřikovačích. Mějte s sebou vždy výstražný trojúhelník, reflexní vestu pro všechny pasažéry a lékárničku. Zodpovědný řidič si před zimní sezónou nechá zkontrolovat auto v odborném servise a přezuje na zimní pneumatiky. Před delší cestou se vyplatí přeměřit tlak v pneumatikách, zkontrolovat brzdové a chladicí kapaliny a zvlášť se zaměřte na funkčnost stěračů. Nezapomeňte na škrabku, rozmrazovač zámků a smetáček na sníh.

Pokud si nejste zcela jisti, že to dobře zvládnete, svěřte se bez obav odborníkům v kterékoliv pobočce sítě BestDrive. Zde vám ochotně pomohou, případně dovybaví chybějícím příslušenstvím tak, abyste na dovolenou mohli odjet s pocitem, že jste pro bezpečnost vás i vašich blízkých udělali maximum.

Vy jezdíte, my se staráme.

www.bestdrive.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist