Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Nejmodernější rychlonabíjecí stanice v ČR

Slavnostního otevření se konalo 24. června v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1.

Hlavním investorem a provozovatelem této napájecí stanice, jedné z nejmodernějších ve střední Evropě, je společnost E.ON.

Stanice bude na pěti parkovacích místech nabízet standardy 50kW CHAdeMO (asijský nabíjecí standard, stejnosměrný proud), CCS 50kW (evropský nabíjecí standard, stejnosměrný proud), 22kW Mennekes typ 2 (střídavý proud), 43kW Mennekes typ 2, zásuvku 400V/32A a běžnou zásuvku pro nabíjení skútrů a elektrokol. Pro pokrytí zvýšeného provozu v průběhu letních prázdnin bude stanice doplněna v nejbližších dnech ještě o šestý stojan. Na místě bude možné nabít notebook a mobilní telefon.

Součástí stanice jsou i nabíjecí stojany Tesla Supercharger, které aktuálně ještě nejsou v provozu, ale mají být spuštěny do měsíce. Na místě je prozatím šest zakrytých nabíjecích stojanů Tesla.

Úhradu nabíjení je možné provést v rámci předregistrovaného systému EVMAPA anebo pro neregistrované zákazníky kreditní kartou (kontaktní či bezkontaktní). Na místě bude pro zákazníky volná wifi síť. Stojany jsou dostupné 24 hodin, sedm dní v týdnu, nabíjení je bezobslužné. 

„Z pohledu majitelů elektromobilů se jedná o strategické místo, které umožní řidičům elektromobilů pohodlné cestování mezi Prahou a Brnem, ale i na spojnici sever–jih České republiky,“ uvedl mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Tato nabíjecí stanice zároveň naznačuje, jakým směrem se společnost E.on hodlá v budování nabíjecí infrastruktury dále ubírat.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist