Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Otravný hluk v autě za jízdy – co s ním?

Jak řešit otravný hluk, zvuky a pazvuky v autě za jízdy? V prvé řadě je nutné položit si otázku, co je pro koho otravný zvuk.

Hluk pocházející od vozovky

Pokud vám vadí hlavně hluk pocházející od vozovky, bude nutné přistoupit k odhlučnění celého spodku auta nebo rovnou ke kompletnímu odhlučnění, kdy se komplexně ošetří všechny plochy ve voze.

Vadí-li vám hlavně hluk vznikající při vyšších rychlostech, odhlučnění spodku vozu se jednoduše nevyhnete. Doporučujeme také výměnu pneu na nějaké s nižší hlučností.

Podlaha auta se v drtivé většině případů odhlučňuje třemi vrstvami materiálu – antivibračním, akustickým a protihlukovým.

Otravný hluk v autě za jízdy – co s ním?

Odhlučnění kufru, podběhů apod.

U kufru platí v podstatě totéž, nicméně na některých místech je nutné zvolit nepatrně odlišný přístup s využitím jiného typu materiálů.

Podběhy jsou pak místy, jež od vozovky propouštějí nejvíce hluku a jako takové vyžadují silnější antivibrační materiál než interiérové části vozu.

Menší plastové díly

Klienti však obvykle specifikují „otravné zvuky“ jako nejrůznější vrzání, skřípání, drnčení, vibrace a rezonance. Při odstraňování těchto problémů se soustředíme na menší plastové díly, které obalujeme speciální „antivrzací“ páskou. Pokud je toto provedeno správně, zamezí se kontaktu jednotlivých plastových dílů a tím i problémům popsaným na začátku tohoto odstavce.

Pouhé snížení míry vrzání apod. se však neprovádí samostatně, ale spíše v rámci již zmiňovaného kompletního odhlučnění auta. Při těchto pracích se totiž stejně rozebírá celý vůz a pokud již klient platí za práci techniků, nemá smysl zbytečně šetřit a nepřistoupit k ošetření kritických dílů protihlukovými a akustickými materiály. Redukci vrzání, drnčení a jiných pazvuků proto obvykle provádíme jako doplněk ke klasickému komplexnímu odhlučnění.

Na závěr zmíníme kapitolu samu o sobě, a to nepříjemné zvuky od výfukového systému. Často se stává, že k nám dorazí klient, který si na voze nechal upravit výfukový systém. Ze začátku je zpravidla nadšen, ale po čase se hluk zejména při delších cestách stává doslova otravný. Vibrace od výfukového systému totiž dokážou rozvibrovat celý vůz, což je problém, pokud auto používáte nejen pro srandu, ale i na běžné ježdění.

Nepříjemné zvuky vzniklé v důsledku úprav výfuku obvykle řešíme odhlučněním podlahy, kufru, podběhů a pátých dveří, což účinně potlačí vibrace a drnčení od výfuku. Tyto úpravy sice nelze považovat za komplexní „všelék“ na výfukový koncert, který je mnohdy skutečně hutný, ale dokážete ho tímto dostat alespoň trochu pod kontrolu.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist