Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Počet elektromobilů v České republice pomalu a jistě roste

I když se o tom stále ještě vedou „velké polemiky“, ať si kdo chce, co chce říká, v elektromobilitě je budoucnost. Tuhle cestu do „doby elektromobilové“ už nikdo rozhodně nezastaví a svědčí o tom i postupný přechod již skoro všech automobilek na celém světě na novou výrobu... A to se děje nehledě na opravdu velké objemy investic, které v současnosti na rozvoj elektroaut plynou.

Ekologie na prvním místě

Elektromobily jsou hlavně do budoucna příslibem skutečně ekologického provozu. Už jen z toho důvodu, že veškeré plány v samotném výhledu výroby elektrické energie se hodně zelenají. Což znamená, že i provoz elektromobilů bude čím dál ekologičtější.

Navíc veškeré výfukové zplodiny, které současná auta produkují, se nebudou kumulovat převážně ve velkých městech, a obecně kdekoliv při vysokém silničním provozu. Výrazně se tím zlepší ovzduší i životní prostředí v současnosti exponovaných měst.

Počty elektromobilů pomalu a jistě rostou

Počet elektromobilů roste celosvětově, nevyjímaje Českou republiku. Zatímco k 30. 6. 2020 bylo v Česku evidováno 4 986 elektromobilů, už k 1. 1. 2021 je jejich počet na čísle 7 111. A výhledově čísla ještě porostou s tím, že automobilky aktuálně chrlí nové modely elektroaut, jež pomalu zaplňují veškeré modelové řady napříč segmenty.

S novými platformami a technologiemi se lepší nejen stále delší dojezd, ale i cenová dostupnost, a zároveň se zkracuje i doba potřebná k nabíjení vozu. Dalším plusem, který hraje do karet elektromobilitě, je rozšiřující se nabíjecí infrastruktura. A to nejen ve světě, ale i u nás. Počty dobíjecích stanic významně rostou a činí tak elektromobilitu pro uživatele příjemnější.

Automobilky a elektromobilita

Velmi oblíbeným elektromobilem, který tento „elektrický boom“ spustil, je značka Tesla, jež se těší velkému zájmu i v České republice. K datu 1. 1. 2021 jich po našich silnicích jezdí už 1 039 kusů. V tažení za elektrické vozy v současnosti nezaostávají ani další automobilky, jako například Volvo, Hyundai, Kia, Nissan, Peugeot, Citroën, Renault, ale ani koncernové značky Volkswagenu, jenž se chce stát výhledově dominantním hráčem na trhu s elektromobily.

Aktuální čísla týkající se veškerých ekologických vozidel jezdících po našich silnicích můžete najít na www.ekovozy.cz.

Tak kdy si pořídíte nebo vyzkoušíte svůj první elektromobil i vy?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist