Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Přetočený tachometr bude velký problém na STK

Obchod s ojetými vozy ještě pořád nese velká rizika, co se nákupu týče. Proto se vyplatí být obezřetnější a ověřovat si informace o pořizovaném autě. V blízké budoucnosti bude největší problém hlavně s přetočenými tachometry u vozidel. V rámci celoevropského boje proti stáčení tachometru bude přijata nová směrnice, která bude platit i pro Českou republiku. Počítá se v ní s větší kontrolou najetých kilometrů. Už nyní se na STK stavy fotí a dokumentují.

Přetáčení tachometrů je pořád velký problém

Podle odhadů se na trhu s ojetinami vyskytuje až 40 % aut, která mají stočený tachometr. U dovážených vozidel je statistika ještě krutější. Hrubý odhad jim přičítá až 60% podíl s falešným nájezdem. Na trhu jsou tak desítky tisíc aut, se kterými budete mít v rámci nových pravidel problém. Stanice technické kontroly při nesrovnalostech nebudou moci udělit platnou způsobilost dané ojetiny.

Vyvarujte se problémů a auto si dokonale prověřte

Jediný možný způsob, jak se těmto problémům vyhnout, je nechat si vůz před koupí dokonale prolustrovat. To znamená prověření historie od nájezdu kilometrů přes servisní údaje až po případné pojistné záznamy a další skutečnosti. K tomuto zjištění slouží velmi přehledný a jednoduchý systém AUTOTRACER, který naleznete na www.zkontrolujsiauto.cz.

Tento program pracuje s více jak miliardou záznamů, které v databázi porovnává. Množství a rozsah údajů jsou však u každého auta rozdílné. Obecně platí, že čím více je informací o autě k dispozici, tím lépe. Naopak pokud k danému vozidlu žádné informace neexistují, což je hlavně u většiny dovážených automobilů, pak je lepší o koupi raději ani neuvažovat.

Základní údaje jsou zdarma, kompletní informace za příplatek

Základní údaje prověříte pouhým zadáním VIN kódu. Poté se můžete rozhodnout, jestli si dokoupíte kompletní záznamy o vozidle. Kontrola VIN se opravdu vyplatí a tento úkon nezabere ani moc času.

Více informací naleznete na www.zkontrolujsiauto.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist