Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Proč jet letos na dovolenou autem

Plánujete letní dovolenou a nechce se vám utrácet za letenky? Co takhle vydat se na dovolenou vlastním autem a užít si příjemné a pohodové cestování. Podívejte se na další důvody, proč se tento způsob dopravy vyplatí.

Kam všude můžete

Je na vás, jakou destinaci pro svou dovolenou zvolíte. Lidé, kteří cestují k moři nebo na hory autem si většinou vybírají co nejbližší místa tak, aby zvládli dojet třeba za jeden den nebo za jednu noc. Vybrat si můžete například Chorvatsko, Itálii, ale také Maďarsko, kde můžete navštívit Balaton nebo třeba Německo, které láká zajímavou atrakcí Tropical Islands.

Pro ty, co se bojí létat

Auto je ideální dopravní prostředek pro ty, kteří se bojí létat letadlem. Samozřejmě, že ani cestování autem není úplně bezpečné a v dnešní době, kdy jsou dopravní nehody častější než letecké katastrofy, je potřeba jezdit bezpečně, plynule a hlavně obezřetně. Na cestách musíte přemýšlet i za druhé.

Pokud plánujete jet na dovolenou autem, vždy mějte s sebou náhradní autoklíč, který si necháte například u sebe v kabelce nebo na pokoji. Také jej můžete svěřit partnerovi, abyste měli každý jeden klíč. Myslete také na technický stav vozidla a před cestou auto zkontrolujte a připravte na dovolenou.

Jak připravit auto na cestu

Příprava auta na delší cestování není nic těžkého. U novějších automobilů, které nepotřebují opravit řídící jednotku ani opravit tachometr, se jedná o rychlou a běžnou kontrolu auta. Mezi hlavní kroky patří kontrola provozních kapalin, kontrola technického stavu auta a funkčnost všech systémů. Zkontrolujte také autoklíč s imobilizérem, který slouží navíc k zajištění auta a k jeho bezpečnosti. Pokud máte s autem větší problémy nebo víte o některých jeho nedostatcích, nechte si jej raději před cestou zkontrolovat v autoservisu.

Zabalte si víc věcí

Výhodou cestování autem je možnost zabalit si více věcí. V případě dovolené, na kterou letíte letadlem jste omezeni váhovým limitem a spoustu věcí si do letadla ani nesmíte vzít. Při cestě k moři autem si přibalte všechno, co se vám bude na dovolené hodit, nemusíte si balit jen to základní oblečení, kosmetiku a věci na pláž, ale můžete zabalit i další spoustu věcí pro zábavu, společenské hry, pomůcky pro sport nebo i domácího mazlíčka.

Ušetřete

Kromě úspory za letenky ušetříte taky za stravu. Na dovolenou autem si totiž můžete přibalit i trvanlivé suroviny, ze kterých můžete na dovolené uvařit alespoň část obědů nebo večeří. Je na vás, zda využijete i tuto možnost a vaše dovolená vám tolik nezatíží rodinný rozpočet.

Ať už si vyberete jakoukoliv destinaci, tak si dovolenou autem hlavně užijte a přejeme šťastnou cestu tam i zpátky domů.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

         

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist