Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Replika letadla F13 | RIMOWA

Pro výrobce exkluzivních zavazadel RIMOWA se rok 2015 stal dalším významným milníkem ve společnosti značky. Na slavnostním ceremoniálu konaném v polovině července, kterého se zúčastnilo více než 150 hostů z celého světa, odhalil prezident a generální ředitel Dieter Morszeck jedinou letuschopnou repliku letadla F13.

Na její realizaci RIMOWA pracovala za pomoci profesionálních leteckých mechaniků a inženýrů od roku 2010 a samotná konstrukce trvala 15 měsíců. První celokovové letadlo pro přepravu osob na světě, vyrobené v roce 1919 v Německu, bylo doposud možné vidět pouze na zemi v několika málo muzeích. Senzační replika letadla, která začne létat od příštího roku, je vyrobena z lehkého a odolného hliníku, stejného materiálu, který RIMOWA využívá na výrobu svých kovových kufrů. „Pracovali jsme dlouho, abychom se dostali až sem a já jsem velmi rád, že vše vyšlo naprosto skvěle. Chtěl bych poděkovat celému týmu za jejich vytrvalost a úsilí, které do projektu vložili. Konečně nyní můžeme vrátit světu kus kulturního dědictví, které stálo u zrodu leteckého průmyslu, stejně tak jako u zrodu společnosti RIMOWA,“ říká Dieter Morszeck.

Největší letecká exhibice na světě, EEA AirVenture ve městě Oshkosh v americkém Wisconsinu, byla skvělým místem pro představení repliky leteckým nadšencům, kteří se sjíždějí z celého světa, aby obdivovali nejnovější inovace a pokroky v letectví. Samotné uvedení letadla doplnil působivý doprovodný program: prostorný hangár byl vyveden ve stylu hollywoodských bouřlivých dvacátých let a díky důrazu na každý detail se přítomní hosté cítili, jako by se vrátili zpět v čase. Pozornost ihned po příchodu přitáhla obří plachta zahalující samotné historické letadlo, jehož odhalení se stalo zlatým hřebem večera. Alessandra Ambrosio a Johannes Huebl, ambasadoři značky a tváře aktuální kampaně RIMOWA, byli v duchu večera také oblečeni do kostýmů z dvacátých let. Oba mimo jiné představili novou linii kufrů RIMOWA F13, která byla navržena exkluzivně pro tuto příležitost. Hliníkovou kolekci, vycházející z edice Classic Flight, doplňují černé kožené rukojeti a černé rohy. Přední část kufru, stejně jako vnitřní podšívku, zdobí poutává kresba letadla F13. Třešničkou na dortu příjemného a velice exkluzivního večera se stala devítinásobná držitelka Grammy Norah Jones, která publikum okouzlila svým zpěvem i klavírními dovednostmi.  

Ve svém projevu Dieter Morszeck vyzdvihl důležitost letectví pro značku a přiblížil několik podobností se společností Junkers, která stála za výrobou letadel F13. Obě společnosti mají kořeny v Německu a staly se slavnými po celém světě díky svým odvážným inovacím - zejména použitím leteckého hliníku, který byl vynalezen Alfredem Wilmem v roce 1906. Zatímco Hugo Junkers jako první postavil letadlo z hliníku, čímž nahradil dřevěná letadla pokrytá látkou, Richard Morszeck učinil smělý krok a vyrobil sérii kufrů ze stejného materiálu. Tak jako se letadla F13 dostaly do celého světa, tak i drážkované kufry si našly své příznivce napříč všemi kontinenty. Pro obě společnosti se charakteristický design s drážkami stal obchodní značkou, která byla od počátku doplněna o kvalitu spojenou s výrobou v Německu.

Replika letadla F13, které se dá nazvat matkou všech letadel pro osobní přepravu, je společným projektem společnosti RIMOWA, JU-Air a Spolku příznivců historických letadel. Stejně jako historický model i replika má uzavřenou kabinu pro čtyři pasažéry s vypolstrovanými sedačkami, zatímco prostor pro dva piloty je vystaven vnějším vlivům. Samotné letadlo, jehož sestavení trvalo 19 000 hodin a je složené z více než 2 600 částí, vzlétne do oblak příští rok. Ve stejnou dobu se v buticích RIMOWA po celém světě začne prodávat i speciální edice kufrů F13.

 

RIMOWA, Pařížská 26, Praha 1

www.rimowa.com

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist