Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Škoda Karoq se už začala vyrábět

První vozy nástupce modelu Yeti začaly sjíždět z montážní linky v Kvasinách. Nové kompaktní SUV s názvem KAROQ kombinuje pro značku typický emocionální a dynamický design s mimořádnou nabídkou prostoru, novými asistenčními systémy i silnými a zároveň úspornými motory. První kousky kompaktního SUV české automobilky budou zákazníkům dodány už v říjnu letošního roku.

„Zahájení sériové výroby nového vozu ŠKODA KAROQ je pro celý podnik a samozřejmě obzvláště pro naše zaměstnance v závodě Kvasiny důležitým milníkem,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ dodává Oeljeklaus.

Nový model ŠKODA KAROQ, který měl světovou premiéru v květnu tohoto roku ve Stockholmu, je sportovně-užitkový vůz se svébytným charakterem. Jeho krystalický design pokračuje v designovém jazyku značky. K jeho přednostem patří mimo jiné zavazadlový prostor s objemem až 1 630 litrů, Full-LED světlomety i libovolně programovatelný digitální přístrojový panel. Ten je ve vozech značky k dispozici vůbec poprvé. Na výběr je pět variant motorů s výkonem od 85 kW (115 k) až do 140 kW (190 k). Kromě toho jiného má nový vůz přesvědčit i výbavou, jako například zadními sedadly se systémem VarioFlex nebo virtuálním pedálem pro bezdotykové otevírání pátých dveří.

Závod Škoda Kvasiny

Závod v Kvasinách je jedním ze tři výrobních závodů automobilky ŠKODA v České republice. S přibližně 8 000 pracovníky je tento závod největším průmyslovým zaměstnavatelem v Královéhradeckém kraji. V minulých letech byla výrobní zařízení rozšířena a rozsáhle modernizována. Od roku 2015 investovala společnost ŠKODA AUTO přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V následujících letech bude jeho kapacita postupně růst až na 295 000 vozů ročně.
Vedle nového vozu KAROQ vyrábí v současné době česká automobilka v Kvasinách modely SUPERB, SUPERB COMBI a KODIAQ. Od května 2009 do června 2017 v Kvasinách vznikalo první kompaktní SUV značky ŠKODA – model YETI. Historie tohoto závodu je více než osmdesátiletá. Již na počátku třicátých let dvacátého století se zde vyráběla auta, mezi jinými i JAWA 700. Prvním vozem značky ŠKODA, který se v Kvasinách vyráběl, byla v roce 1947 ŠKODA SUPERB.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist