Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_10244

Škoda slaví v ČR i v Austrálii

Nejprve triumf na Rally Hustopeče v Česku, pak dvojité vítězství na Rally Queensland v Austrálii. Automobilka Škoda zažila rallyový víkend snů. Navzdory těm nejtěžším podmínkám na trati získaly posádky Gaurav Gill/Glenn Macneall a Fabian Kreim/Frank Christian pro značku během druhého dílu FIA Asijsko-pacifického šampionátu v rally (APRC) první dvě místa, stejně jako v úvodním podniku na Novém Zélandu. Den předtím dovršila tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler v 15 500 km vzdálených Hustopečích vítězný hattrick v letošním českém mistrovství v rally (MČR).

Jezdci museli při rally podél Sunshine Coast bojovat s tratěmi, které byly po silných deštích rozbahněné. V neděli musely být dokonce čtyři rychlostní zkoušky úplně zrušeny, protože tratě nebyly sjízdné. „To má být Sunshine Coast? Déšť a bláto moji druhou rally na šotolině ještě více ztížily, kromě toho jsme tratě neznali. Proto jsem z druhého místa v APRC více než šťastný,“ komentoval to Kreim. 23letý jezdec, který jezdí rally teprve od roku 2013, za sebou na těchto tratích úspěšně udržoval zkušené jezdce, jako například Novozélanďana Michaela Younga.

Na čele ovšem osaměle kroužil zkušený jezdec značky Gaurav Gill s vozem FABIA R5. Tento 34letý pilot se na čele usadil již na první rychlostní zkoušce a svůj náskok plynule zvyšoval. Na konci se Ind radoval, stejně jako v úvodním podniku na Novém Zélandu, ze suverénního vítězství. Byl to ostatně pátý triumf značky ŠKODA v klasifikaci APRC na Rally Queensland v Austrálii po sobě. V r. 2012 zde Australan Chris Atkinson poprvé triumfoval s vozem FABIA SUPER 2000, který v následujících letech nenašel přemožitele. V r. 2013 vyhrál Fin Esapekka Lappi, v r. 2014 dojel na prvním místě Jan Kopecký a v loňském roce zvítězil Švéd Pontus Tidemand. Takže všichni tři současní tovární jezdci týmu ŠKODA Motorsport již v Austrálii zvítězili.

Následující zastávkou APRC je ve dnech 6. a 7. srpna Čína. Fabian Kreim bude mít ale do té doby ještě plné ruce práce - již v pátek a v sobotu opět startuje v rámci německého mistrovství v rally na Rally Stemweder Berg a o týden později na Rally Bohemia v českém mistrovství v rally. 2. a 3. července se domácího podniku značky Škoda zúčastní také vítězná posádka tohoto víkendu, Jan Kopecký/Pavel Dresler.

Tým byl s oběma vozy Fabia R5 v klasifikaci APRC na Rally Queensland s nejrychlejšími časy na všech 13 rychlostních zkouškách jasná jednička. Gaurav Gill vyhrál všech osm rychlostních zkoušek v sobotu a celkem byl nejrychlejší jedenáctkrát. Fabianu Kreimovi se podařilo být na prvním místě v APRC dvakrát. Původně bylo plánováno 16 rychlostních zkoušek, ale kvůli silným dešťům musely být čtyři z nedělního odpoledne zrušené. Takže se jela pouze jedna, zkrácená na 1,20 km.
FIA Asijsko-pacifické mistrovství v rally (APRC)

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partneři portálu:

              

Partneři portálu:

           

Další portály mediální skupiny HMG:

       

TOPlist