Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_13794

Zimní pneumatiky: Jak vybrat ty správné?

I když je současný trh s pneumatikami doslova přeplněný, vybrat ty správné pro váš vůz není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Je lepší koupit nové či stačí použité? Je značkové pneu opravdu známkou kvality? A kdy je na čase vyměnit staré zimní gumy za nové?

Kdy začít shánět nové?

To, že je na čase řešit nové přezutí, poznáte podle toho, jak moc mají pneumatiky sjetý vzorek. Minimální hloubka dezénu je oficiálně stanovena na 1,6 mm pro letní gumy a 4 mm pro zimní. Někteří výrobci dokonce prohlašují, že předčasná výměna je zbytečná a že postupným opotřebením mají gumy nižší valivý odpor, což znamená větší úspornost. Jestli se však rozhodnete pneu dojíždět těsně nad zákonem stanovenou hranici nebo raději dáte přednost větší bezpečnosti, je zcela na vás. Hodně záleží také na samotném stavu vašeho vozu. Pokud však na gumách zpozorujete mechanické poškození (malé trhlinky, šrámy nebo boule), stojí za zvážení, zda již nenastal čas pro nové zimní pneumatiky.

Jak vybírat?

V první řadě musíte vědět jejich rozměr. Ten najdete na bočnici samotné gumy, ovšem údaje si ověřte také v rychlostním a zátěžovém indexu v technickém průkazu. U samotného vzorku potom platí, že čím nižší profil máte, tím rychlejší a ovladatelnější auto. Ovšem platí to jen na suchých silnicích. Při nepřízni počasí takové pneu ztrácí čitelnost. Vyšší profilové číslo gumy bude naopak zpomalovat na suchu, ovšem v dešti vás nezklame a i případný přechod do smyku bude plynulejší a bezpečnější. Co se týče konkrétních značek, vše závisí na vaší preferenci a na tom, kolik chcete do pneumatik investovat. Pokud chcete výrobek, kde bude cena opravdu odpovídat kvalitě, nezbyde vám nic jiného než pečlivě sledovat srovnávací testy. Při přezouvání potom nezapomeňte nechat seřídit geometrii kol a také geometrii celého auta. Jen tak si můžete užít bezpečnou cestu s novými zimními pneumatikami.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

CARS & GIRLS

Generální partner portálu:

     

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist