Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Lexus Electrified Sport Concept měl evropskou premiéru v Goodwoodu

Lexus na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii představil svoji elektrifikovanou přítomnost a budoucnost v podobě radikálně pojatého koncepčního modelu Lexus Electrified Sport Concept. Ten se vůbec poprvé objevil mimo Japonsko, kde jej v prosinci 2021 odhalil Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation.

Koncept během čtyřdenního festivalu dokázal zlákat davy obdivovatelů a přitáhnout pozornost médií. Britský magazín Auto Express jej označil za „čistě elektrického nástupce supersportu LFA této japonské značky“ se stylistickým ztvárněním, které „skutečně dokáže nadchnout“. Za „duchovního nástupce LFA“ označil koncept i magazín Autocar, a to s poznámkou, že Lexus zkušenosti získané vývojem konceptu využije v dalších budoucích elektrických modelech „na cestě akcentující dynamický charakter této značky“.

Lexus při příležitosti evropské premiéry vozu v Goodwoodu uvedl speciální film, v němž ukázal, jak se elegantní sportovní vůz postupně vynořuje ze zakázkového přepravního kontejneru.

Pomocí studiové techniky dále vznikly nové snímky zobrazující možnou podobu vozu na proslulém festivalovém závodu do vrchu před historickým Goodwood House.

Lexus Electrified Sport Concept je vizí budoucího čistě elektrického vysoce výkonného modelu. Jeho stylistické ztvárnění, za nímž původně stálo kalifornské designové studio CALTY značky Lexus, přináší smělé proporce a nízkou světlou výšku, zatímco výkonové možnosti elektrického pohonu a polovodičové bateriové technologie by měly přinést akceleraci na 100 km/h v čase jen mírně přes dvě sekundy a dojezd přes 700 km.

Efektní spojení designu a jízdních schopností se odkazuje na vzhled i charakter supersportu Lexus LFA V10, jenž při své premiéře na Festivalu rychlosti před 10 lety rovněž vzbudil senzaci.

Prezentace značky Lexus na festivalu dále zahrnovala zcela nové luxusní SUV s čistě elektrickým pohonem a označením RZ 450e, které se ještě v letošním roce začne prodávat na evropských trzích, čistě elektrický kompaktní crossover UX 300e, a dále plug-in hybridní model NX 450h+.

 

Zdroj foto a video: Lexus

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist