Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_14951

Mercedes-Benz Museum: historie na devíti patrech

Mercedes-Benz Museum patří k dominantám Stuttgartu. Nová budova byla otevřena v roce 2006 a od té doby přitahuje milovníky automobilů této značky z celého světa. Rozsáhlá expozice se nachází v devíti patrech, kde každé znamená jinou kapitolu v dějinách německé automobilky. Celkově museum pokrývá plochu 16 500 metrů čtverečních, kde se prezentuje 160 vozidel a více než 1 500 dalších exponátů.

Benz Patent-Motorwagen

Počátek téhle velké události dohledáme již v roce 1886, kdy Karl Benz a Gottlieb Daimler stvořili dnes už legendární Benz Patent-Motorwagen. Toto vozítko uhánělo 16 km/h a mělo obsah 953 cm3. Byl to první legendární „automobil“ této značky, který odstartoval dlouholetou historii slavné spolupráce.

Založení značky a oficiální zaragistrování

V dubnu 1900 se vlastně poprvé objevila značka Daimler-Mercedes. A dva roky poté se v září roku 1902 značka Mercedes oficiálně registruje na příslušných úřadech. První model, který vyjel na silnice už s novým názvem, byl Mercedes 35, který projektoval proslulý Wilhelm Maybach.

Během historie vývoje vzniklo pod značkou Mercedes mnoho modelů, a byly to opravdu skvosty. Všechny nejkrásnější kousky, které jsou zároveň i technickými milníky této automobilky, naleznete hezky pod jednou střechou právě ve Stuttgartu, kde na vás čeká více než 130 let historie automobilky.

Moderní zázemí a budova, která je sama o sobě architektonickým skvostem, dává všem vozům z tohoto ojedinělého průřezu historií Mercedes-Benz vyniknout s mimořádnou elegancí. Žádný automobilový nadšenec by si tento zážitek neměl nechat ujít. Už jen proto, že do Stuttgartu to není až taková dálka, abychom se na takový výlet do sousedního Německa nemohli jednoduše vypravit třeba ze dne na den.

Součástí muzea jsou i podzemní garáže, kde lehce zaparkujete, nachází se zde občerstvení a výborná restaurace s přijatelnými cenami, takže si nemusíte s ničím dělat žádné velké starosti. V muzeu je tolik nádherných skvostů, že je dobré si na jeho návštěvu vyčlenit minimálně půl dne, abyste si stihli pohodlně a v klidu vše projít a prohlédnout. Celé muzeum je navíc bezbariérové.

Na co se můžete v muzeu těšit

Vozy německé automobilky Mercedes byly od samého počátku bytelné a kvalitní, a měly punc luxusu. Některé jsou i po tolika letech nádherné, vzácné a velmi drahé. Podíváme se na malý výčet několika z nich, na které se můžete při své návštěvě těšit. Za zmínku stojí například model MB 500K Special Roadster, jehož cena ve své době odpovídala ceně luxusní vily v Berlíně o dvaceti místnostech. Z roku 1955 tu můžete objevit MB 300 SL Coupé, ve kterém se proháněly hvězdy jako Elvis Presley nebo Sofia Loren. Nechybí ani limuzína z roku 1965, MB 600 Pullman State Limousine, ve které se vozila britská královna či Leonid Brežněv. Našli jsme zde i z roku 1985 legendární MB 230 G Papamobil, do něhož bylo pro papeže Jana Pavla II. nainstalováno vyvýšené zubařské křeslo, aby pohodlně viděl. Nakonec přidáme perličku v podobě MB SLS AMG Electric Drive z roku 2012, který byl už tehdy celý kompletně elektrický s výkonem 552 KW, nejvyšší rychlostí 250 km/h a dojezdem 250 km. Co ho asi zastavilo do sériové výroby… že by petrolejová lobby?

Adresa a otevírací doba

Mercedes-Benz Museum naleznete na Mercedesstraße 100 ve Stuttgartu.

Otevírací doba je od úterý do neděle vždy od 9:00 do 18:00 hodin.

Ceník vstupného

Vstupenky jsou prodávány pouze do 17:00 hodin za cenu 8 euro – denní vstup (cca 210 Kč).

Pokud nemáte v nejbližších dnech naplánovaný výlet do Stuttgartu, podívejte se alespoň na fotogalerii a krátké video, které jsme pro vás v tomto unikátním muzeu natočili.

Více informací naleznete v odkazu ZDE.                                     Fotograf: Souček Roman

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

  

       

Partneři portálu: 

 

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz 

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz  

www.HMGmagazine.cz

  

TOPlist